Azərbaycana səkkizinci “qızıl”ı qazandıran güləşçi: Bu bayrağı qaldırmaq fəxrdir
Qızıl medalı qazanmaq üçün çox çalışdım. İtaliyada keçirilmiş Avropa çempionatının finalında rusiyalı idmançıya uduzmuşdum. Ona görə də məşqçim Vahid Məmmədovla bu yarışa çox ciddi hazırlaşmışdıq.
Bunu oxu.az-a Azərbaycana Avropa Gənclər Olimpiya Festivalında səkkizinci qızıl medalı qazandıran sərbəst güləşçi Cəbrayıl Hacıyev deyib.
65 kq-da çıxış edən dağıstanlı legionerimiz Azərbaycanın bayrağını qaldırmaqdan qürur hissi keçirdiyini bildirib: “İstəyirdim ki, bu qızıl medalı anama, atama və məni dəstəkləyən, kömək edən bütün insanlara həsr edim. Bu, sonuncu qızıl medalım deyil. İnşallah, Azərbaycan bayrağını yenə ucalarda dalğalandıracağam. Bolqarıstanda keçiriləcək dünya çempionatında da Azərbaycanın bayrağını qaldırmaq istəyirəm. Mənə Azərbaycan adından çıxış etmək çox xoşdur. Hamı mənə kömək olur, dostcasına yanaşır. İlk dəfə fevralda Azərbaycan çempionatında çıxış edib ölkə çempionu olmuşdum. Allah məşqçilərimizə can sağlığı versin ki, onların sayəsində çempion oldum”.скачать dle 11.3

Борец, заработавший 8-е «золото» для Азербайджана: Поднять этот флаг - честь для меня
Как передаёт Median.Az, об этом oxu.az рассказал борец вольного стиля Джебраил Гаджиев, принесший Азербайджану 8-ю золотую медаль на Европейском юношеском олимпийском фестивале.
Выступающий в категории до 65 кг дагестанский легионер заявил о том, что для него является честью поднять флаг Азербайджана.
«Хотел бы посвятить эту золотую медаль своему отцу, матери, всем поддерживающим и помогающим мне людям. Это не последняя моя золотая медаль. Дай Бог, еще буду поднимать азербайджанский флаг на вершины, например на предстоящем в Болгарии чемпионате мира. Мне очень приятно выступать от Азербайджана. Все помогают мне, относятся по-дружески. В феврале впервые выступил на чемпионате Азербайджана и стал его победителем. Дай Аллах здоровья нашим тренерам, что помогли мне стать чемпионом», - сказал Д.Гаджиев.