Mehriban Əliyeva uşaqlarla rəqs etdi - FOTO
Xəbər verdiyimiz kimi, Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva və Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva bu gün Abşeron rayonunun Saray qəsəbəsində 2 saylı sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün sosial xidmət müəssisəsində olub.
M.Əliyeva və L.Əliyeva sosial xidmət müəssisəsində olarkən uşaqların yaşayış şəraiti ilə maraqlanıb və reabilitasiyayönümlü xidmətlərlə tanış olublar.
Mehriban Əliyeva uşaqlarla birlikdə kitab oxuyub, nəşrdəki şəkilləri müzakirə edib. Uşaqlar Mehriban Əliyevaya və Leyla Əliyevaya öz bacarıqlarını nümayiş etdiriblər. Onlar Prezident İlham Əliyevin Sərəncamı ilə bu ilin “Nəsimi İli” elan olunduğunu bildirərək, şairin şerlərini səsləndiriblər, mahnılar, rəqslər ifa ediblər.
M.Əliyeva rəqs bacarığını nümayiş etdirən uşaqlarla birlikdə rəqs edib, onlarla xoş dəqiqələr keçirib.

Мехрибан Алиева станцевала с детьми – ФОТО
Как сообщалось ранее, Первый вице-президент Азербайджана Мехрибан Алиева и вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева побывали в социальном учреждении для детей с ограниченными возможностями здоровья в поселке Сарай Абшеронского района.
Мехрибан Алиева и Лейла Алиева, побывав в социальном учреждении, ознакомились с условиями жизни детей и оказываемыми им услугами социальной и реабилитационной направленности.
Мехрибан Алиева прочитала вместе с детьми книгу, обсудила напечатанные в издании рисунки. Ребята продемонстрировали Мехрибан Алиевой и Лейле Алиевой свои умения.
Отметив, что распоряжением Президента Ильхама Алиева нынешний год объявлен «Годом Насими», они прочитали стихи поэта, исполнили песни и танцы.