Bakıda nənəsini öldürüb, evi yandıran nəvənin məhkəməsi başlayıb - FOTO
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinə Bakı şəhər sakini Eldar Əfəndiyevin (1994-cü il təv.) CM-nin 120.2.4-cü (xüsusi amansızlıqla qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə təqsirləndirilməsinə dair cinayət işi üzrə hazırlıq iclası keçirilib.
Median.Az xəbər verir ki, ötən il noyabrın 6-da Nəsimi rayonu, Ə.Hüseynzadə küçəsi, 81 saylı ünvanda baş vermiş yanğın saat 09:30-da söndürüldükdən sonra, həmin evdə yaşamış Tamilla Axundovanın (1941-ci il təv.) üzərində bıçaq xəsarəti olan yanmış meyitinin aşkar edilməsi barədə rayon prokurorluğuna məlumat daxil olub. Məhkəmə-tibb ekspertinin iştirakı ilə hadisə yerinə və meyitə baxış keçirilib, zəruri prosessual hərəkətlər aparılıb.
Keçirilmiş təxirəsalınmaz istintaq hərəkətləri və əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində cinayətin T.Axundovanın nəvəsi Eldar Əfəndiyev tərəfindən tamah niyyəti ilə törədilməsinə kifayət qədər əsaslı şübhələr olduğundan o, şübhəli şəxs qismində tutularaq istintaqa cəlb olunub.
İş üzrə baxış iyunun 14-ə təyin edilib.

В Бакинском суде по тяжким преступлениям состоялось подготовительное заседание по уголовному делу в отношении жителя столицы Эльдара Эфендиева (1994-го года рождения), обвиняемого по статье 120.2.4 (умышленное убийство, совершенное с особой жестокостью) УК Азербайджана.
Как сообщает Median.Az, 6-го ноября прошлого года в 09.30 часов после того как был потушен пожар частного дома, по улице А.Гусейнзаде, 81 с признаками насильственной смерта было обнаруженно тело жительницы столицы Тамиллы Ахундовой (1941-го года рождения). В связи с этим при участии судмедэксперта и криминалистов был проведен осмотр трупа и места происшествия. Выяснилось, что до пожара неизвестный нанес женщине 9 ножевых ударов.
В ходе следственно-оперативных мер сотрудники Насиминского РУП и районной прокуратуры задержали внука покойной Эльдара Эфендиева, который совершил убийство из-за корыстных целей.
Так, дождавшись, когда дедушка выйдет из дома, Эфендиев напал на бабушку с ножом. После убийства он похитил золотые украшения, затем, облив жилье керосином, поджег его. Отметим, что часть похищенных бабушкиных украшений оказалась всего лишь бижутерией.