İlham Əliyev Fərman Salmanova görə Putinə təşəkkür etdi - YENİLƏNİB
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev iyunun 3-də Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putinə telefonla zəng edib.
Prezidentin Mətbuat Xidmətinin məlumatına görə, İlham Əliyev Rusiya Federasiyasının Surqut şəhərinin hava limanına görkəmli neftçi Fərman Salmanovun adının verilməsi ilə bağlı təşəkkürünü bildirib və bu qərarın Azərbaycan ictimaiyyəti tərəfindən böyük minnətdarlıqla qəbul edildiyini vurğulayıb.
Telefon söhbəti zamanı Azərbaycan-Rusiya ikitərəfli münasibətlərinin müxtəlif sahələrdə uğurla inkişaf etdiyi bildirilib, əldə edilmiş nailiyyətlərdən məmnunluq ifadə olunub. Azərbaycan və Rusiya prezidentləri əlaqələrimizin inkişafına dair müxtəlif məsələlər və əməkdaşlığımızın perspektivləri, eləcə də gələcək təmaslar haqqında fikir mübadiləsi aparıblar.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevlə Rusiya Prezidenti Vladimir Putin arasında telefon danışığı olub.
Bu barədə Kremlin mətbuat xidməti məlumat yayıb.
“Söhbət zamanı fəal inkişaf edən Rusiya-Azərbaycan əməkdaşlıq məsələləri və müxtəlif səviyyələrdə gözlənilən təmaslar müzakirə olunub”, - məlumatda deyilir.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев поблагодарил Путина за Фармана Салманова - ОБНОВЛЕНО
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 3 июня позвонил по телефону Президенту Российской Федерации Владимиру Путину.
Как сообщает пресс-служба Президента, Ильхам Алиев выразил благодарность за присвоение аэропорту российского города Сургут имени выдающегося нефтяника Фармана Салманова и подчеркнул, что данное решение вызвало большую благодарность азербайджанской общественности.
В ходе телефонного разговора было отмечено успешное развитие двусторонних азербайджано-российских отношений в различных сферах, выражено удовлетворение достигнутыми успехами. Президенты Азербайджана и России провели обмен мнениями по различным вопросам.
Президент России Владимир Путин обсудил по телефону со своим азербайджанским коллегой Ильхамом Алиевым российско-азербайджанское сотрудничество и предстоящие контакты.
«Обсуждены вопросы активно развивающегося российско-азербайджанского сотрудничества и предстоящие контакты на различных уровнях», - говорится в сообщении.скачать dle 11.3