İlham Əliyev qatarla Bakıxanov və Keşlə vağzallarına getdi - FOTO
Mayın 21-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Sabunçu dəmir yolu vağzalı kompleksinin açılışında iştirak edib, yeni inşa edilən Bakı sərnişin – Sabunçu dəmir yolu xətti üzrə görülən işlərlə tanış olub.
AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlət başçısı əvvəlcə qəsəbə sakinləri ilə görüşüb söhbət edib.
Sakinlər göstərdiyi yüksək diqqət və qayğıya görə dövlət başçısına minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Sonra xatirə şəkli çəkdirilib.
Daha sonra Prezident İlham Əliyev Sabunçu dəmir yolu vağzalının rəmzi açılışını bildirən lenti kəsib.
“Azərbaycan Dəmir Yolları” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin sədri Cavid Qurbanov dövlət başçısına Bakı sərnişin – Sabunçu dəmir yolu xətti üzrə görülən işlər barədə məlumat verib.
Sonra Prezident İlham Əliyev sərnişin qatarı ilə Bakıxanov və Keşlə vağzallarına gedib, burada yaradılan şəraitlə tanış olub.

Ильхам Алиев отправился на поезде в Бакиханов и Кешля - ФОТО
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 21 мая принял участие в открытии комплекса Сабунчинского железнодорожного вокзала и ознакомился с работами на железнодорожной линии Баку-пассажирская - Сабунчи.
Как передаёт Median.Az со ссылкой на АЗЕРТАДЖ, глава государства сначала встретился и побеседовал с жителями поселка.
Затем Президент разрезал символическую ленту в знак открытия железнодорожного вокзала.
Председатель ЗАО «Азербайджанские железные дороги» Джавид Гурбанов проинформировал главу государства о проделанных работах на линии Баку-пассажирская - Сабунчи.
Затем глава государства на пассажирском поезде отправился до вокзалов Бакиханов и Кешля, ознакомился с созданными там условиями.