“Avroliqa”nın bilet satışından əldə olunan gəlir hansı quruma veriləcək?
Bunu AFFA-nın Marketinq və Sponsorluq Departamentinin müdiri Tural Piriyev Bakıda AFFA və UEFA-nın təşkilatçılığı ilə keçirilən “Futbol və Biznes” sammitində deyib.
O bildirib ki, Bakı finala ev sahibliyi üçün bir sıra şəhərlərlə rəqabət aparıb. Azərbaycan dövlətinin dəstəyi və təmin etdiyi şərtlər sayəsində bu hüquq Bakıya verilib.
Piriyev Avropa Liqasının final matçı üçün bilet satışından əldə olunacaq məbləğin yalnız UEFA-nın büdcəsinə gedəcəyini də bildirib.
Qeyd edək ki, mayın 29-da Bakı Olimpiya Stadionunda keçiriləcək finalda İngiltərənin “Arsenal” və “Çelsi” komandaları üz-üzə gələcək.

Куда пойдут доходы от продажи билетов на финал Лиги Европы?
Как передаёт Median.Az со ссылкой на oxu.az, об этом сказал начальник департамента маркетинга и рекламы АФФА Турал Пириев на саммите «Футбол и бизнес», организованном АФФА и УЕФА в Баку.
Он сообщил, что за право стать местом проведения финала Баку соревновался с рядом городов. Это право было предоставлено Баку благодаря поддержке азербайджанского государства и наличию подходящих условий.
Т.Пириев также отметил, что все доходы от продажи билетов на финальный матч Лиги Европы поступят в бюджет УЕФА.
Отметим, что 29 мая на Бакинском олимпийском стадионе в финальном матче сойдутся английские клубы «Арсенал» и «Челси».скачать dle 11.3