Prezident qida təhlükəsizliyi ilə bağlı Dövlət Proqramını təsdiqlədi
Prezident İlham Əliyev “Azərbaycan Respublikasında qida təhlükəsizliyinin təmin edilməsinə dair 2019-2025-ci illər üçün Dövlət Proqramı”nın təsdiq edilməsi haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, “Azərbaycan Respublikasında qida təhlükəsizliyinin təmin edilməsinə dair 2019-2025-ci illər üçün Dövlət Proqramı” təsdiqlənib.
Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinə Dövlət Proqramında nəzərdə tutulan tədbirlərin icrasını əlaqələndirmək; həmin Dövlət Proqramında qeyd olunan tədbirlərin, beynəlxalq təcrübə nəzərə alınmaqla, əsas icra indikatorlarını üç ay müddətində müəyyən etmək; Dövlət Proqramında nəzərdə tutulan tədbirlərin icrasının gedişi barədə ildə bir dəfə Azərbaycan Respublikasının Prezidentinə məlumat vermək tapşırılıb.
Maliyyə Nazirliyi və İqtisadiyyat Nazirliyinə hər il dövlət büdcəsinin və dövlət investisiya proqramlarının tərtibi prosesində maliyyələşməni təmin etmək tapşırılıb.скачать dle 11.3

Президент утвердил Госпрограмму по пищевой безопасности
Президент Ильхам Алиев подписал распоряжение об утверждении «Государственной программы по обеспечению пищевой безопасности на 2019-2025 годы».
Агентству продовольственной безопасности поручено координировать претворение в жизнь мероприятий, предусмотренных Госпрограммой; определить ключевые показатели исполнения в течение трех месяцев с учетом международной практики; раз в год информировать Президента Азербайджанской Республики о реализации предусмотренных Госпрограммой мер.
Минфину и Минэкономики поручено каждый год обеспечивать финансирование в процессе составления государственного бюджета и государственных инвестиционных программ.скачать dle 11.3