Ermənilərin qanunsuz əməllərini əks etdirən hesab yaradıldı
Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədləri çərçivəsində ərazi bütövlüyünü və suverenliyini şübhə altına alan istənilən fəaliyyət Xarici İşlər Nazirliyinin və ölkəmizin diplomatik nümayəndəliklərinin daima diqqət mərkəzindədir. Bu kimi fəaliyyətlər tərəfimizdən daim izlənilir və sözügedən fəaliyyətin qarşısının alınması istiqamətində müvafiq tədbirlər həyata keçirilir.
Bununla bağlı XİN-in mətbuat xidmətindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, bu xüsusda, XİN tərəfindən “Twitter” sosial şəbəkəsində Azərbaycanın işğal edilmiş ərazilərində aparılan qeyri-qanuni iqtisadi və digər fəaliyyətlərə dair məlumatı əks etdirən “Armenian Occupation Watch” adlı hesab yaradılıb.
Sözügedən “Twitter” hesabında bir sıra xarici dövlətlərdə qeydiyyatdan keçmiş hüquqi və fiziki şəxslərin ölkəmizin işğal edilmiş ərazilərində qeyri-qanuni iqtisadi və digər fəaliyyətə cəlb olunması ilə bağlı məlumatlar, faktlar və foto şəkillər yerləşdirilir.
Paylaşılan məlumatlarda xarici fiziki və hüquqi şəxslər tərəfindən ölkəmizin suverenliyi və ərazi bütövlüyünün pozulması halları, xüsusilə işğal olunmuş ərazilərdə birbaşa və ya dolayısı ilə qeyri-qanuni fəaliyyətin həyata keçirilməsi diqqətə çatdırılır və bu fəaliyyətə son qoyulmasına çağırış əks olunur.скачать dle 11.3

Азербайджан будет изобличать армян в Twitter
Любая деятельность, которая подрывает территориальную целостность и суверенитет Азербайджанской Республики в рамках признанных международным сообществом границ, находится в центре постоянного внимания Министерства иностранных дел и дипломатических представительств страны. Такие действия постоянно отслеживаются, и принимаются соответствующие меры по предотвращению такой деятельности.
Об этом сообщила пресс-служба МИД Азербайджана.
Отмечается, что МИД создал в социальной сети Twitter учетную запись Armenian Occupation Watch, в которой будет отражаться информация о незаконной экономической и иной деятельности армян на оккупированных азербайджанских землях.
В этом Twitter-аккаунте размещаются данные, факты и фото, связанные с незаконной экономической и иной деятельностью на оккупированных землях нашей страны зарегистрированных в ряде иностранных государств юридических и физических лиц.
В публикуемой информации приводятся факты нарушения суверенитета и территориальной целостности нашей страны иностранными физическими и юридическими лицами, которые осуществляют прямую и косвенную незаконную деятельность, а также содержатся призывы к прекращению этой деятельности.скачать dle 11.3