İlham Əliyev Fazil Qurbanovu “Şöhrət” ordeni ilə təltif edib
Prezident İlham Əliyev Fazil Qurbanovun “Şöhrət” ordeni ilə təltif edilməsi haqqında sərəncam imzalayıb.
Müvafiq sərəncamı AZƏRTAC dərc edib.
Sərəncama əsasən, Azərbaycan Respublikası ilə Rusiya Federasiyası arasında elmi əlaqələrin inkişafında xidmətlərinə və səmərəli diaspor fəaliyyətinə görə Fazil Səməd oğlu Qurbanov “Şöhrət” ordeni ilə təltif edilib.
Tibb elmləri doktoru, professor Fazil Qurbanov AMEA-nın həqiqi üzvüdür. Alim və praktik cərrah kimi yemək borusu, mədə və onikibarmaq bağırsağın həzm orqanlarının operativ və konservativ müalicəsi ilə bağlı ən müasir metodikaların tətbiq edilməsinə nail olub.

Ильхам Алиев наградил Фазиля Гурбанова орденом «Шохрат»
Президент Ильхам Алиев подписал распоряжение о награждении Фазиля Гурбанова орденом «Шохрат» («Славы»).
Согласно документу, Ф.Гурбанов награждается орденом «Шохрат» за заслуги в развитии научных связей между Азербайджанской Республикой и Российской Федерацией за эффективную диаспорскую деятельность.
Доктор медицинских наук, профессор Ф.Гурбанов является действительным членом НАНА. Ученый и хирург добился применения самых современных методик в оперативном и консервативном лечении болезней пищевода, желудка и двенадцатиперстной кишки.