11.02.2019 14:43 8 101
“Yuventus” futbol klubunun şərəfini qoruyan Kriştianu Ronaldu İtaliya çempionatı çərçivəsində “Sassuolo” klubuna qarşı keçirilən matçda topa vurduğu güclü zərbə ilə komanda yoldaşı Sami Xediranı “nokdauna” salıb.
Maraqlı epizodun görüntüsü “Chris #FPL” “Twitter” səhifəsində yayılıb.
34 yaşlı forvard cərimə meydançası yaxınlığında ötürmə qəbul edir və tələsik zərbə endirən zaman sürətlə hərəkət edən top Xediranın başına tuş gəlir. Zərbənin gücündən alman futbolçu qazona yıxılır.
Qeyd edək ki, həmin oyunda “Yuventus” rəqibi “Sassuolo”nu 3:0 hesabı ilə darmadağın edib. Matçda həm Ronaldu, həm də Xedira fərqlənib. Beləcə, “Yuventus” A seriyasında mövqeyini daha da möhkəmləndirmiş olub. Hazırda turnir cədvəlinə başçılıq edən “Qoca sinyora”nın özündən sonra gələn “Napoli” klubu ilə 11 xal fərqi var.

Роналду отправил одноклубника в нокдаун
Португальский нападающий «Ювентуса» Криштиану Роналду попал мячом в одноклубника Сами Хедиру в матче чемпионата Италии против «Сассуоло».
Видео эпизода опубликовано в Twitter-аккаунте Chris #FPL.
В одном из эпизодов 34-летний форвард получил мяч у линии штрафной, но пробил параллельно линии ворот и попал по голове Хедире. Немец упал на газон от удара мячом.
«Ювентус» одержал победу над «Сассуоло» со счетом 3:0. И Роналду, и Хедира отметились в этой встрече забитыми мячами. Победа позволила «Ювентусу» укрепить лидерство в чемпионате. Туринский клуб возглавляет турнирную таблицу, имея отрыв в 11 очков от ближайшего преследователя - «Наполи».