Yeni layihələr parlamentin gündəmində
Bu gün Milli Məclisin (MM) qarşıdan gələn 2019-cu il yaz sessiyası ilə bağlı parlamentin daha iki komitəsinin iclası keçirilir.
Bunlar Əmək və sosial siyasət, o cümlədən, Elm və təhsil komitələridir.
Hər iki komitənin iclasında öncə komitələrin 2018-ci ilin payız sessiyasındakı fəaliyyətləri ilə bağlı hesabatlarının və 2019-cu ilin yaz sessiyası ilə bağlı qanunvericilik işləri planının müzakirəsi nəzərdə tutulur.
Əmək və sosial siyasət komitəsinin yaz sessiyasında əsas müzakirə mövzusu olacaq sənəd “Turizm haqqında” yeni qanun layihəsidir.
Komitə bu sənədi yaz sessiyasında müzakirələrə çıxarmağı nəzərdə tutur.
Elm və təhsil komitəsinin əsas müzakirə predmeti isə son payız sessiyasında birinci oxunuşdan keçmiş “Ümumi təhsil haqqında” qanun layihəsinin ikinci və üçüncü oxunuşlarda qəbuludur.
Komitə “Təhsil kreditləri haqqında” qanun layihəsini hazırlayıb yaz sessiyasının müzakirələrinə çıxarmağı nəzərdə tutur.//oxu.azскачать dle 11.3

Парламент Азербайджана обсудит новые законопроекты
Сегодня в Милли меджлисе в связи с предстоящей весенней сессией 2019 года проводятся заседания еще двух комитетов.
Как передаёт Median.Az со ссылкой на oxu.az, это комитет по труду и социальной политике и комитет по науке и образованию.
На заседании обоих комитетов планируется обсудить доклады об итогах осенней сессии 2018 года и план законодательной работы на весеннюю сессию 2019 года.
Основной темой обсуждений комитета по труду и социальной политике на весенней сессии станет новый законопроект «О туризме».
Основной задачей комитета по науке и образованию станет принятие законопроекта «Об общем образовании». Данный законопроект на последней осенней сессии прошел в первом чтении.
Комитет также подготовил законопроект «Об образовательных кредитах» и планирует вынести его на обсуждение на весенней сессии.скачать dle 11.3