Bakıda keçmiş qayınatasını öldürən şəxs 18 il cəza alıb
Median.Az xəbər verir ki, ötən il aprelin 21-də Maştağa qəsəbəsində qəsəbə sakini Hətəm Şabanovun (1965-ci il təv.) küt alətlə qətlə yetirilmiş meyiti tapılıb. Sabunçu RPİ 14-cü polis bölməsi əməkdaşlarının keçirdikləri istintaq və əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində cinayəti törədən Samir Şabanov saxlanılıb.
Məlum olub ki, S.Şabanov bir neçə il əvvəl atasının əmisi nəvəsi ilə ailə həyatı qurub, lakin sonra onların münasibəti pozulub və o, arvadından boşanıb. Keçmiş qohumlar arasında gərgin münasibət davam edib. Saxlanılan şəxs alimentin düzgün hesablanmamasını, qarşı tərəf isə onun övladına görə təyin edilmiş vəsaiti vaxtında ödəmədiyini bildirib. Buna görə, Samir Şabanov qayınatası Hətəm Şabanovu kəsici və küt alətlərlə vuraraq, qəsdən həyatdan məhrum edib.
Məhkəmənin hökmü ilə təqsirləndirilən şəxs 18 il müddətinə azadlıqdan məhrumetmə cəzasına məhkum olunub.

Житель столицы убивший бывшего свекра осужден на 18 лет
Как сообщает Median.Az, 21-го апреля прошлого года в поселке Маштага с признаками насильственной смерти было обнаружено тело жителя столицы Хатама Шабанова (1965-го года рождения). Самир Шабанов, совершивший данное преступление был задержан сотрудниками 14-го отделения полиции Сабунчинского РУП.
В ходе следствия выяснилось, что С.Шабанов несколько лет назад женился на родственнице, но затем из-за семейных разногласий развелся с супругой. Несмотря на этом между семьями отношения оставались напряженными из-за выплаты алиментов. В итоге 21-го апреля рассердившийся Самир пришел в дом бывшего свекра, вследствии чего нанес ему удары тупым и резанным предметом Хатаму Шабанову.