Sumqayıtda 19 manata görə taksi sürücüsünü öldürən 3 nəfərin məhkəməsi başlayıb - FOTO
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində Bakı şəhər sakini Pərviz Məmmədov, Sumqayıt şəhər sakini Rahin Hüseynov və Şəmkir rayon sakini Şamil Bayramovun CM-nin 120.2.1-ci (qabaqcaban əlbir olan bir qrup şəxs tərəfindən qəsdən adam öldürmə) və 181.2.1-ci (quludrluq, qabaqcadan əlbir olan bir qrup şəxs tərəfindən törədildikdə) maddəlləri ilə təqsirləndirilmələrinə dair cinayət işi üzrə hazırlıq iclası keçirilib.
xəbər verir ki, bu il mayın 8-də H.Z.Tağıyev qəsəbəsi ərazisində “Mersedes” markalı avtomobilin sükanı arxasında çoxsaylı bıçaq xəsərətləri nəticəsində naməlum bir şəxsin öldürülməsi barədə Sumqayıt ŞPİ-nə məlumat daxil olub. Hadisə yerinə baxış keçirilib, təxirəsalınmaz istintaq hərəkətləri aparılaraq müvafiq əl-barmaq izləri götürülüb, meyiİi tapılan şəxsin, paytaxt sakini Aydın Şıxəliyev olması müəyyənləşdirilib.
DİN-in Baş Cinayət Axtarış, Kriminalistik Təhqiqatlar idarələri və Sumqayıt ŞPİ əməkdaşlarının birgə keçirdikləri əməliyyat-axtarış tədbirləri mayın 11-də Pərviz Məmmədov, Rahin Hüseynov və Şamil Bayramov tutulublar.
İstintaqla müəyyən edilib ki, saxlanılan şəxslər Bakı-Sumqayıt istiqamətində hərəkət edən taksilərdən birinə müştəri kimi əyləşərək avtomobili H.Z.Tağıyev qəsəbəsinə sürdürməyi və orada sürücüyə zor tətbiq edərək onun pulunu, mobil telefonunu almaq barədə əvvəlcədən razılığa gəliblər. Bu niyyətlə onlar, mayın 8-də metronun “20 Yanvar” stansiyasının yaxınlığında Aydın Şıxəliyevin idarə etdiyi “Mersedes” markalı avtomobilə əyləşiblər. Qabaqcadan nəzərdə tutulmuş yerə çatdıqda Ş.Bayramov və R.Hüseynov üzərlərində olan bıçaqlarla A.Şıxəliyevə çoxsaylı zərbələr endirərək onu qətlə yetiriblər. Sonra isə sürücünün cibindən 19 manat və 2 ədəd mobil telefonunu götürərək, hadisə yerini tərk ediblər.
İş üzrə baxış dekabrın 11-nə təyin edilib.