Zirəddin Rzayevə Rusiyada yüksək vəzifə təklif olundu
Moskva şəhər Dumasının deputatı, ictimai birliklər və dini təşkilatların işi üzrə komissiyanın sədri Anton Paleyev Rusiyada Maqlar Assosiasiyası təsis etmək barədə təklif irəli sürüb.
Anton Paleyev peşəkar ekstrasenslərlə şarlatanları ayırd etmək üçün belə bir qurum yaratmağın vacib olduğunu söyləyib
Bu təklif səsləndirildikdən sonra sosial şəbəkə istifadəçiləri azərbaycanlı ekstrasens Zirəddin Rzayevin bu quruma rəhbərlik etməsini təklif ediblər. Məşhur ekstrasens bildirib ki, Maqlar Assosiasiyası yaradılsa belə, o, rəhbər olmaq fikrində deyil.
Zirəddin Rzayev Rusiya mətbuatına verdiyi müsahibədə deputat Paleyevin təklifinin yaxın gələcəkdə reallaşa biləcəyini də qeyd edib.

Депутат Московской городской Думы, председатель комиссии по делам общественных объединений и религиозных организаций Антон Палеев предложил открыть в России Ассоциацию магов.
Антон Палеев предложил создать это управление магии для того, чтобы отсеивать профессиональных экстрасенсов от шарлатанов.
Азербайджанский экстрасенс Зираддин Рзаев в интервью российским СМИ выразил свое отношение к заявлению Палеева и отметил, что слова депутата вполне могут быть реализуемы в будущем.
Пользователи социальных сетей предложили известному экстрасенсу стать главой этого ведомства. З.Рзаев же, в свою очередь признался, что не намерен ее возглавлять.