Prezident onlara general rütbəsi verdi - SİYAHI
Prezident İlham Əliyev Azərbaycan Respublikası Ədliyyə Nazirliyinin əməkdaşlarına ali xüsusi rütbələrin verilməsi haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncamda qeyd edilir ki, Azərbaycan Respublikası ədliyyə nazirinin müavini – Penitensiar xidmətin rəisi Ceyhun Əkbər oğlu Həsənova ədliyyə general-leytenantı ali xüsusi rütbəsi verilsin.
Ədliyyə Nazirliyinin aşağıdakı əməkdaşlarına III dərəcəli dövlət ədliyyə müşaviri ali xüsusi rütbəsi verilir:
Beynəlxalq əməkdaşlıq idarəsinin rəisi Adil Fazil oğlu Əbilova
Bələdiyyələrlə iş mərkəzinin rəisi Zahir Məmməd oğlu Əlizadəyə
İcra baş idarəsinin rəisi Nurəddin Yusif oğlu Mustafayevə.
Ədliyyə Nazirliyinin Penitensiar xidməti rəisinin müavinləri Məhərrəm Allahverdi oğlu Qafarova və Oqtay İlyas oğlu Məmmədova ədliyyə general-mayoru ali xüsusi rütbəsi verilir.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев присвоил генеральские звания
Президент Ильхам Алиев подписал распоряжение о присвоении высших специальных званий сотрудникам Минюста Азербайджанской Республики.
Согласно распоряжению, заместителю министра юстиции Азербайджанской Республики – начальнику Пенитенциарной службы Джейхуну Акпер оглу Гасанову присвоено высшее специальное звание генерал-лейтенанта юстиции.
Начальнику управления международного сотрудничества Адилю Фазиль оглу Абилову, начальнику центра по работе с муниципалитетами Захиру Мамед оглу Ализаде и начальнику главного исполнительного управления Нураддину Юсиф оглу Мустафаеву присвоены высшие специальные звания государственного советника юстиции III степени.
Кроме того, заместителям начальника Пенитенциарной службы Магерраму Аллахверди оглу Гафарову и Огтаю Ильяс оглу Мамедову присвоены высшие специальные звания генерал-майора юстиции.скачать dle 11.3