İt üç aydır sahibinin öldüyü yerdə onu gözləyir - VİDEO
Çinin şimalında yerləşən Daxili Monqolustan vilayətinin Xux-Xoto şəhərində bir it artıq üç aydır sahibinin öldüyü yerdə onun geri qayıtmasını gözləyir.
“RİA Novosti” agentliyinə istinadən xəbər verir ki, avqustun 21-də Xux-Xoto şəhərində yol-nəqliyyat hadisəsi zamanı piyada xanımı maşın vurub.
Qadın hadisə yerində ölüb. Elə həmin gündən onun sadiq iti hadisə yerinə gəlməyə başlayıb.
“Artıq üç aydır bu it qəza yerinə gəlir, qar və ya yağış yağmasına baxmayaraq, burada gözləyir. Bu, çox təsirlidir”,- deyə Qo Sinxua adlı taksi sürücüsü bildirib.
O qeyd edib ki, gecə növbəsində işləyəndə də iti burada görür.
“Sadiq it insanlar yaxınlaşanda qaçır, hər kəs gedəndə yenidən qayıdıb burada gözləməyə başlayır”.скачать dle 11.3

Cобака уже третий месяц ждет хозяйку на месте ее гибели - ВИДЕО
Как передает Median.Az со ссылкой на РИА Новости, об этом сообщает информационное агентство China News.
По данным издания, утром 21 августа на одной из городских дорог Хух-Хото произошло ДТП, в котором автомобиль насмерть сбил женщину. С этого дня на место аварии начала приходить собака.
«Скоро уже три месяца, как животное не покидает это место, неважно - снег или дождь. Очень трогательно», - цитирует агентство местного таксиста Го Синьхуа.
По словам Го Синьхуа, который работает в ночную смену, водители таксопарка утверждают, что собака постоянно ждет на дороге хозяйку.
«Каждый раз так, как только люди подходят, она убегает. Мы уходим, и он снова возвращается», - говорит Го Синьхуа.