Eduard Məmmədov: Həbibin heç bir şansı yoxdur
“Ağ Canavar” ləqəbli kikboksçumuz Eduard Məmmədov UFC döyüşçüsü Həbib Nurməhəmmədovla sabiq peşəkar boksçu Floyd Meyvezer arasında rinqdə görüşün olacağına inanmır.
O, bu barədə oxu.az-a açıqlamasında danışıb:
“Konor Makqreqorla Floyd Meyvezer arasında da döyüş olub, lakin, o, bir şou idi. Həbiblə Meyvezer arasında belə, şou xarakterli döyüşün olmasına inanmıram. Əgər döyüş olsa, kimin qalib gələcəyini düşünürəm? Əlbəttə ki, Meyvezerin. Həbibin rinqdə heç bir şansı yoxdur!”
Eduard Məmmədov onu da bildirib ki, Konor Makqreqorun döyüş üslubu onunkuna yaxındır:
“Həbib müsəlman olduğu üçün onun qalib gəlməsini istəyirdim. Ancaq Konorun döyüş üslubu mənə yaxın olduğundan, ona simpatiyam var”.скачать dle 11.3

Эдуард Мамедов: У Хабиба нет шансов
Как передаёт Median.Az в беседе с oxu.az Эдуард поделился мнением, что прошлогодний бой между Конором Макгрегором и Флойдом Мейвезером был всего лишь шоу:
«Не верю, что между Нурмагомедовым и Мейвезером получится такой бой в стиле шоу. Кого я считаю победителем возможного боя? Конечно, Мейвезера. У Хабиба на ринге нет шансов!» - сказал азербайджанский спортсмен.
Эдуард Мамедов добавил, что стиль Конора Макгрегора близок к его собственному.
«Я желал победы Хабибу (в бое с Конором Макгрегором - ред.), так как он мусульманин. Но стиль Конора близок к моему, поэтому я ему симпатизирую», - отметил он.