19.10.2018 11:52 5 115
xəbər verir ki, İslandiya millisinin qapıçısı Suraxanı rayonunun Bülbülə qəsəbəsi ərazisində 1955-ci il təvəllüdlü Eyvazov Namiq Əbdüləzim oğlunu vurub.
Yaralanan şəxs hər iki ayağının sınığı diaqnozu ilə 3 saylı şəhər klinik xəstəxanasına çatdırılıb. İlkin araşdırmalar zamanı məlum olub ki, piyadanı “Qarabağ”ın qapıçısı idarə etdiyi, 10 UC 909 nömrə nişanlı “Volkswagen Tuareg” markalı avtomobillə vurub.
Belə ki, gecə saatlarında klubun bazasından ayrılan və “Port Baku” kompleksində yaşadığı mənzilə gedən futbolçu maşının qarşısına çıxan piyadanı vurub. O, hadisə zamanı maşından düşərək yaralıya kömək edib və onu xəstəxanaya çatdırıb. Həkimlər yaralının həyatına təhlükənin olmadığını, lakin N.Eyvazovun uzun müddət yeriyə bilməyəcəyini deyiblər.
Hadisə yerinə gələn hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları əraziyə baxış keçirib və izahatlar alıblar. Faktla bağlı zəruri ekspertizalar təyin edilib.
Klubun mətbuat xidmətinin rəhbəri Nurlan İbrahimov Oxu.Az-a açıqlamasında xəbərsiz olduğunu, məsələni araşdırdığını bildirib.

Вратарь «Карабаха» сбил в Баку человека
Как передаёт Median.Az со ссылкой на oxu.az, голкипер сборной Исландии сбил в поселке Бюльбюля Сураханского района столицы Намига Эйвазова 1955 года рождения.
Пострадавший с переломом обеих ног был доставлен в городскую клиническую больницу №3. Предварительное расследование показало, что пешехода автомобиль Volkswagen Tuareg с госномерами 10 UC 909 под управлением Халльдоурссона.
Исландский голкипер ночью возвращался с базы клуба в свою квартиру в комплексе Port Baku.
После наезда спортсмен вышел из машины и оказал пострадавшему помощь, а затем отвез его в больницу. Врачи говорят, что жизни Н.Эйвазова ничего не угрожает, но он долгое время не сможет ходить.
На место происшествия прибыли сотрудники правоохранительных органов, они осмотрели территорию и взяли показания. По факту назначены соответствующие экспертизы.
Глава пресс-службы клуба Нурлан Ибрагимов заявил Oxu.Az, что не знает о произошедшем. Он отметил, что в клубе расследуют данный инцидент.