Konor və Həbib UFC-dən diskvalifikasiya edildi
Nevada ştatının atletika komissiyası müvəqqəti olaraq rusiyalı Həbib Nurməhəmmədovu və irlandiyalı Konor Makqreqoru diskvalifikasiya edib.
“Life” portalına istinadla xəbər verir ki, diskvalifikasiya oktyabrın 15-dən 24-dək davam edəcək və daha sonra komissiya döyüşçülərə qarşı sanksiyalar qərarı verəcək.
Komissiya Nurməhəmmədov və Makqreqor arasında Las-Veqasda baş tutan görüşdən sonrakı insidentlə bağlı müzakirələr aparıb.
Bundan əvvəl Nurməhəmmədov “Instagram” hesabında UFC-nin yalnız onun komandasına qarşı sanksiyalar tətbiq etməsindən qəzəbləndiyini bildirib.скачать dle 11.3

Конор и Хабиб дисквалифицированы из UFC
Как передает Median.Az со ссылкой на Life, по сообщениям канала ESPN временное отстранение продлится с 15 по 24 октября, до принятия комиссией решения о назначении санкций в отношении бойцов.
Комиссия проведет встречу в связи с инцидентом после боя 7 октября, когда Нурмагомедов выпрыгнул из октагона и напал на спарринг-партнера Макгрегора - Диллона Дэвиса, из-за чего началась массовая драка.
Ранее Нурмагомедов в «Инстаграме» возмутился тем, что санкции со стороны UFC применяются только к его команде, в то время как Конор Макгрегор постоянно остается безнаказанным.