İlham Əliyev cüdo yarışlarını izləyir
Sentyabrın 26-da Bakıda keçirilən cüdo üzrə dünya çempionatında Azərbaycan idmançısı Uşanqi Kokauri finala yüksəlib.
Azərbaycan Respublikasının prezidenti İlham Əliyev və ailə üzvləri, Monqolustan prezidenti Xaltmaaqiyn Battulqa və Beynəlxalq Cüdo Federasiyasının prezidenti Marius Vizer Milli Gimnastika Arenasında dünya çempionatının yarımfinalına baxıblar.
Yüz kiloqramdan yuxarı çəki dərəcəsində mübarizə aparan Uşanqi Kokauri yarımfinalda Özbəkistan idmançısı Bekmurod Oltıboevə qalib gələrək finala yüksəlib. Həlledici görüşdə cüdoçumuz gürcüstanlı Quram Tuşişvili ilə qarşılaşacaq.
Qeyd edək ki, 2016-cı ildə Avropa kubokunun qalibi olan Uşanqi Kokauri həmin il Kazanda keçirilən Avropa çempionatının bürünc medalını qazanıb.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев следит за соревнованиями по дзюдо
Азербайджанский спортсмен Ушанги Кокаури пробился в финал чемпионата мира по дзюдо, который проходит в Баку.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев и члены семьи, президент Монголии Халтмаагийн Баттулга и президент Международной федерации дзюдо Мариус Визер наблюдали за полуфинальными схватками чемпионата мира на Национальной гимнастической арене.
Ушанги Кокаури (+100 кг) в полуфинале победил узбека Бекмурода Олтыбоева и в решающей схватке встретится с грузином Гурамом Тушишвили.