Bağçada uşaqlara işgəncə verən tərbiyəçinin məhkəməsi keçiriləcək - FOTO
Yasamal rayon Məhkəməsində "Kids Studio Uşaq Mərkəzi”nin tərbiyəçisi Firuzə Tağıyevanın CM-nin 133.2.1 (işgəncə vermə, iki və ya daha çox şəxsə qarşı törədildikdə) və 133.2.4-cü (işgəncə vermə, təqsirkar şəxs üçün aşkar surətdə yetkinlik yaşına çatmayan, habelə köməksiz vəziyyətdə olan şəxsə qarşı törədildikdə) maddələri ilə təqsirləndirilməsinə dair cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi keçiriləcək.
xəbər verir ki, bu il iyun ayının əvvəllərində Bakıda yerləşən "Kids Studio Uşaq Mərkəzi”nin bağçasında uşaqların tərbiyəçi tərəfindən zorakılığa məruz qalması ilə bağlı görüntülər ictimaiyyət tərəfindən böyük qınaqla qarşılanıb.Qeyd edək ki, görüntülər müxtəlif tarixlərdə müşahidə kameraları tərəfindən lentə alınıb. Görüntülər ictimailəşdikdən sonra Yasamal rayon İcra Hakimiyyətinin (RİH) nümayəndələri "Kids studio” uşaq bağçasında olub. Bağçanın müdiri Nigar Müseyibova bildirib ki, bağça bundan sonra fəaliyyət göstərməyəcək.
Məlum olub ki, tərbiyəçi Firuzə Tağıyeva üç uşağa işgəncə verib. Araşdırma üçüb Nigar Müseyibova və Firuzə Tağıyeva Yasamal RPİ 26-cı polis bölməsinə dəvət olunub. Yasamal RPİ İstintaq şöbəsində cinayət işi başlanılıb, sonuncunun uşaqlara işgəncə verməsi sübuta yetirildikdən sonra, rayon məhkəməsinin qərarı ilə onun barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.

Начинается суд над воспитательницей, издевавшейся над детьми в детском саду - ФОТО
В Ясамальском районном суде состоится судебный процесс в отношении воспитательницы детского центра «Kids studio» Фирузы Тагиевой, обвиняемой по статье 133.2.1 (истязание, совершенное в отношении двух или более лиц) и 133.2.4 (истязание, совершенное в отношении заведомо несовершеннолетнего или лица, заведомо для виновного находящегося в беспомощном состоянии) УК Азербайджана.
Как сообщает Median.Az, в июне этого года по подозрению грубого обращения с детьми в детском центре «Kids Studio» в отношении воспитательницы Фирузы Тагиевой Следственный отдел Ясамальского РУП возбудил уголовное дело по статье 133 (истязание) УК, она была задержана сотрудниками 26-го отделения полиции.
Напомним что, на сайтах были распространены видео, на котором видно как в одном из частных детсадов Баку дети подвергаются насилию со стороны воспитателя. На видео кадры насилия были зафиксированы камерами наблюдения в разные дни. В ходе расследования директор детского сада «Kids studio» Нигяр Мусеибова сказала, что она не знала о видео, на котором показано как воспитатель применяет насилие в отношении детей. По ее словам, воспитатель уволен с работы. Подчеркнув то, что родители наблюдают за всем происходящим в режиме онлайн, Н.Мусеибова отметила, что детский сад больше функционировать не будет. Она сказала, что видео распространила бывшая работница приемного отдела детского сада.
В ходе следствия Фируза Тагиева сказала, что жалеет о содеянном: «Я не била ребенка, просто поругала его. Я мать двух маленьких детей и ранее никогда не применяла насилие в отношении детей».