Bakıda şadlıq evləri və restoranlara ciddi - XƏBƏRDARLIQ
İcra Hakimiyyətindən verilən məlumata görə, şəhərin müxtəlif rayonlarında fəaliyyət göstərən ictimai iaşə obyektləri, restoran, kafe, şadlıq sarayları tərəfindən atmosferi tullantılarla çirkləndirmə, yerləşdikləri ərazilərdə, xüsusilə sakinlərin kütləvi istirahət yerlərində ətraf mühitə ziyan vurmaları və vətəndaşların haqlı narazılıqlarına səbəb olan amillərə yol vermələri hallarının sayı artıb.
Məlumatda qeyd edilib ki, obyektlərin yerləşdiyi ərazilərdə ətraf mühitə ziyan vurulur, bəzi yerlərdə yaşıllıqlar məhv edilir, ağacların kəsilməsinə və ya qurumasına yol verilir. Xüsusən şənbə və bazar günlərində qoxu ilə müşayiət olunan tüstü yayılır ki, vətəndaşlar tərəfindən çoxsaylı şikayət və narazılıqların daxil olmasına səbəb olur.
Bu obyektlərin fəaliyyətləri və insanların rahatlıqları arasında ziddiyyətləri aradan qaldırmaq üçün həmin müəssisələrdə müvafiq təmizləyici cihazlar quraşdırılması təklif edilib.
Yaxın vaxtlardan etibarən Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti və Ekologiya v­ə Təbii Sərvətlər Nazirliyinin əməkdaşları ilə birgə reydlərə başlanacaq.скачать dle 11.3

Домам торжеств сделано предупреждение
В Исполнительной власти Низаминского района Баку состоялось расширенное совещание по инициативе Исполнительной власти города Баку и Министерства экологии и природных ресурсов.
Как сообщили в исполнительной власти, на заседании обсуждалось возросшее число случаев загрязнения атмосферы объектами общепита, кафе и домов торжеств, в частности нанесения ущерба окружающей среде в местах массового отдыха граждан.
На заседании было отмечено, что объекты общепита, рестораны, кафе и дома торжеств выбрасывают дым в атмосферу, а также наносят ущерб окружающей среде, уничтожают растительность и срубают деревья.
Дабы предотвратить загрязнение воздуха, было принято решение установить соответствующие очистительные установки на данных предприятиях.
В ближайшее время сотрудники Исполнительной власти Баку и Министерства экологии и природных ресурсов начнут совместные рейды для выявления случаев нарушения законодательства.скачать dle 11.3