Binanın komendantına bıçaqla hücum edən cinsi azlığın nümayəndəsi məhkəmə zalında azadlığa buraxılıb
02.08.2018 18:30 9 455
Nəsimi rayon Məhkəməsində Qismət Sultanovun CM-nin 221.3-cü (xuliqanlıq, silahdan və ya silah qismində istifadə olunan əşyalardan istifadə edilməklə törədildikdə) maddəsi ilə təqsirləndirilməsinə dair cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi başa çatıb.
xəbər verir ki, məhkəmənin hökmü ilə Q.Sultanova şərti cəza verilib və o, iclas zalından azadlığa buraxılıb.
Xatırladaq ki, insident bu ilin fevral ayında baş verib. Nəsimi rayonunda binaların birində elektrik enerjisinin kəsilməsinə görə, orada yaşayan Q.Sultanov komendantın köşkünə bıçaqla hücum çəkib. Hadisənin videosu binada yaşayan sakinlərdən biri tərəfindən çəkilib, sosial şəbəkədə paylaşılıb. Hadisə ilə əlaqədar cinsi azlığın nümayəndəsi, “Səbinə” adı ilə tanınan Qismət Sultanov Nəsimi RPİ 19-cu polis bölməsinə dəvət olunub və izahatı alınıb. Zərərçəkmiş şəxslə barışdığından o sərbəst buraxılıb. Mətbuata açıqlama verən Q.Sultanov bildirib ki, komendanta hücum etməsinin səbəbi sadəcə elektrik enerjisinin dayandırılması olmayıb. Onun sözlərinə görə, komendant onun həmin binada yaşamağını istəməyib.
Lakin bir müddətdən sonra cinsi azlığın nümayəndəsi barəsində CM-nin 221.3-cü maddəsi ilə cinayət işi başlanılıb, rayon məhkəməsinin qərarı ilə barəsində 3 ay müddətinə həbs qətimkan tədbiri seçilib və o, Bakı İstintaq Təcridxanasına köçürülüb.

Транссексуал напавший на коменданта с ножом получил условный срок
В Насиминском районном суде завершился судебный процесс в отношении Гисмата Султанова, обвиняемого по статье 221.3 (хулиганство, совершенное с приминением оружия или предметов, используемых в качестве оружия) УК Азербайджана.
Как сообщает Median.Az, суд назначил обвиняемому условное заключение, он был отпущен на свободу в зале заседания.
Напомним, что инцидент произошел в январе этого года в жилом комплексе новостроек, расположенном на улице Г.Алиева во 2-м микрорайоне. 29-летняя «Сабина» набросилась с ножом на коменданта жилого комплекса, который отключил электричество в ее квартире, и выломала стекла в будке коменданта. Происшествие снял один из жителей здания, после чего видео было размещено в социальных сетях.
В связи с инцидентом на место происшествия были привлечены сотрудники 19-го отделения полиции Насиминского РУП. Трансвестит был доставлен в отделение, где дал предварительные показания. После этого он был отпущен, Г.Султанов показала, что причиной ее нападения на коменданта послужило не отключение электричества, а то что последний говорил, что не хочет чтобы она жила в данном доме.
Спустя некоторое время следственный орган возбудил уголовное дело по статье 221.3 УК и районный суд избрал в отношении нее меру пресечения ареста сроком на 3 месяца. Она была переведена в Бакинский Следственный изолятор.скачать dle 11.3