Vasif Talıbov bir nazirliyi ləğv etdi
Naxçıvan Ali Məclisinin sədri Vasif Talıbov Naxçıvan Muxtar Respublikası Dövlət Nəqliyyat Xidmətinin yaradılması haqqında fərman imzalayıb.
Həmin fərmanla avtomobil nəqliyyatı sahəsində idarəetməni təkmilləşdirmək məqsədilə Naxçıvan Muxtar Respublikasının Nəqliyyat Nazirliyinin əsasında Naxçıvan Muxtar Respublikasının Dövlət Nəqliyyat Xidməti yaradılıb.
Ali Məclis sədrinin həmin fərmanı ilə “Naxçıvan Muxtar Respublikasının Dövlət Nəqliyyat Xidməti haqqında Əsasnamə” və “Naxçıvan Muxtar Respublikasının Dövlət Nəqliyyat Xidmətinin strukturu” təsdiq edilib.
Naxçıvan Muxtar Respublikasının Nazirlər Kabinetinə bu fərmandan irəli gələn məsələləri həll etmək tapşırılıb.скачать dle 11.3

Васиф Талыбов упразднил министерство
В связи с этим сегодня председатель Верховного меджлиса Нахчыванской Автономной Республики Васиф Талыбов подписал соответствующий указ.
Согласно указу, с целью совершенствования управления в области автомобильного транспорта на базе Министерства транспорта Нахчыванской Автономной Республики создана Государственная служба транспорта Нахчыванской Автономной Республики.
Данным указом утверждены «Положение о Государственной службе транспорта Нахчыванской Автономной Республики» и «Структура Государственной службы транспорта Нахчыванской Автономной Республики». Кабинету министров поручено решить вопросы, вытекающие из данного указа.
Отметим, вчера президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о назначении министра транспорта Нахчывана Мирсанани Мирсалех оглу Сеидова главой Исполнительной власти города Нахчыван.