Nazirlikdən çimərliyə gedənlərə - XƏBƏRDARLIQ
İyulun 22-də Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir.
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyindən (ETSN) verilən məlumata görə, şimal çimərliklərində (Sumqayıt, Novxanı, Pirşağı, Nardaran, Bilgəh, Zuğulba) arabir güclənən şimal-qərb küləyi əsəcək. Dəniz suyunun temperaturu 25-26° isti təşkil edəcək.
Cənub çimərliklərində (Türkan, Hövsan, Sahil, Şıx) arabir güclənən şimal-qərb küləyi əsəcək. Dəniz suyunun temperaturu 26-27° isti təşkil edəcək. Arabir güclənən şimal-qərb küləyi ilə əlaqədar olaraq çimərliklərə üz tutanlar ehtiyatlı olmalıdır.скачать dle 11.3

Министерство предупредило собирающихся на пляж
Как сообщили в Национальном департаменте гидрометеорологии Министерства экологии и природных ресурсов, ночью местами на полуострове возможны грозы и кратковременные дожди. Подует порывистый северо-западный ветер.
На Абшеронских пляжах (Сумгаит, Новханы, Пиршаги, Нардаран, Бильгя, Загульба) 22 июля ожидается временами усиливающийся северо-западный ветер. Температура воды в море составит 25-26 градусов.
На южных пляжах (Тюркан, Говсан, Сахил, Ших) ожидается порывистый северо-западный ветер. Температура воды в море составит 26-27 градусов.