Nazirlik idarə rəisini cərimələdi
Sumqayıt şəhəri, Corat qəsəbəsi, Xəzər dənizi sahili zonasında çirkab suların çimərlik zonasından birbaşa Xəzər dənizinə axıdılması ilə bağlı sosial şəbəkədə yayılan görüntülərlə əlaqədar Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin əməkdaşları tərəfindən yerində araşdırma aparılıb.
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyindən oxu.az-a verilən xəbərə görə, sözügedən əraziyə keçirilən baxış zamanı çirkab suların birbaşa Xəzər dənizinə axıdıldığı aşkar olunub.
Araşdırma zamanı çirkab suların Sumqayıt Su Kanal İdarəsinə məxsus kanalizasiya şəbəkəsindən təxliyyə üçün nəzərdə tutulan boru xəttindən birbaşa dənizə axıdıldığı müəyyən edilib.
Faktla bağlı Sumqayıt Su Kanal İdarəsinin rəisi Darvin Hüseynov barəsində protokol tərtib edilib və o, İnzibati Xətalar Məcəlləsinə əsasən vəzifəli şəxs qismində üç min manat məbləğində cərimə olunub.
Belə hallara bir daha yol verilməməsi üçün İdarəyə icrası məcburi olan “məcburi göstəriş” verilib.скачать dle 11.3

Чиновник поплатился за сброс сточных вод в море
В связи с распространенными в социальных сетях видеокадрами о выбросе сточных вод из прибрежной полосы в поселке Джорат города Сумгайыт прямо в Каспий сотрудники Министерства экологии и природных ресурсов прибыли на место, чтобы изучить достоверность информации.
Как сообщили в министерстве, при осмотре данной местности было установлено, что действительно сточные воды стекают в Каспий.
Как выяснилось, вода из трубы канализационной системы Управления «Сумгайытский водоканал» стекает прямо в море.
По факту был составлен протокол об административном правонарушении в отношении начальника Управления «Сумгайытский водоканал» Дарвина Гусейнова, он оштрафован на сумму 3000 манатов.скачать dle 11.3