İmişlidə çayda onlarla ümumvətəndaş pasportları tapıldı - YENİLƏNİB
İyunun 12-də İmişli rayonunun Sarıxanlı kəndindən keçən su kanalında çimən uşaqlar kanalda içərisində pasportlar olan sellofan aşkar ediblər və həmin sellofanı dərhal İmişli Rayon Polis Şöbəsinə təhvil veriblər. Sellofana baxış zamanı içərisindən 56 ədəd ümumvətəndaş pasportu aşkar edilib.
xəbər verir ki, bunu APA-ya açıqlamasında Daxili İşlər Nazirliyinin mətbuat xidmətinin rəisi Ehsan Zahidov deyib.
Onun sözlərinə görə, müəyyən edilib ki, bu sənədlərin vaxtı bitib, tam fəaliyyətsizləşdirilib və şəxsin əsas məlumatları olan səhifələri məhv edilib.
“Təlimata uyğun olaraq, həmin sənədlərin yandırılaraq məhv edilməsi əvəzinə, hansısa səhlənkar və məsuliyyətsiz şəxs tərəfindən su kanalına atılması ehtimal edilir. Hazırda bununla bağlı müvafiq araşdırmalar aparılır”, - deyə E. Zahidov bildirib.
İmişlidə çaydan çoxlu sayda ümumvətəndaş pasportu tapılıb.
Median.Az APA-ya istinadən xəbər verir ki, İmişli rayonunun Sarıxanlı kəndində yeniyetmələr Araz çayının qolu olan Boztəpə çayında çimərkən sellofan torba tapıblar.
Uşaqların valideynləri tərəfindən hüquq-mühafizə orqanlarına təhvil verilən torbada Azərbaycan vətəndaşlarına məxsus 56 ədəd ümumvətəndaş pasportu aşkar edilib.

В реке найдены десятки паспортов - ОБНОВЛЕНО
Подростки, купавшиеся 12 июня в водоканале на территории села Сарыханлы Имишлинского района, обнаружили целлофановый пакет, в котором было много паспортов. Указанный пакет был тут же передан в Отдел полиции Имишлинского района. Внутри него находилось 56 общегражданских паспортов.
Как передает Median.Az, об этом АПА сообщил глава пресс-службы МВД Эхсан Захидов.
По его словам, было установлено, что сроки действия паспортов истекли и из документов были вырваны страницы с основной информацией.
«Вместо уничтожения паспортов в соответствии с инструкцией, кто-то по халатности и безответственности выбросил их в водоканал. В настоящее время ведется расследование», - сказал Э.Захидов.
В реке на территории Имишлинского района обнаружено большое число общегражданских паспортов.
Как передает Median.Az со ссылкой на АПА, подростки, купавшиеся в водоканале на территории села Сарыханлы, обнаружили целлофановый пакет.
Родители детей передали пакет сотрудникам правоохранительных органов. В нем находилось 56 общегражданских паспортов.