Sabah bulvarda attraksionlar pulsuz olacaq
1 iyun - Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə ilə Heydər Əliyev Mərkəzinin təşkil etdiyi “Uşaq festivalı” çərçivəsində Dənizkənarı Milli Parkda attraksionlardan, qatarlardan və gəmi gəzintisindən uşaqların ödənişsiz istifadə aksiyası keçiriləcək.
-a Nazirlər Kabineti yanında Dənizkənarı Bulvar İdarəsindən verilən məlumata görə, aksiyada yaşı 16-ya qədər uşaqlar iyunun 1-də saat 10:00-dan 13:00-dək Dənizkənarı Milli Parkda əyləncə vasitələrindən istifadə edə bilərlər.
Aksiyada üç uşaq qatarı, iki avtodrom, iki karnaval, uşaq pavilyonu, “Qorxulu Ev”, “Pirat”, “Möcüzələr dünyası”, “Qüllə” attraksionları, “Mirvari” gəzinti gəmisi azyaşlılara ödənişsiz xidmət göstərəcək.
Aksiyanın yüksək səviyyədə təşkili üçün Dənizkənarı Bulvar İdarəsi gücləndirilmiş iş rejimində çalışacaq.скачать dle 11.3

Завтра в Баку аттракционы для детей будут бесплатные
В рамках организуемого Центром Гейдара Алиева в связи с 1 июня - Всемирным днем защиты детей - детского фестиваля в Национальном Приморском парке будет проведена акция для детей, говорится в сообщении Управления Приморского бульвара.
Согласно информации, завтра с 10:00 до 13:00 для детей в возрасте до 16 лет бесплатными будут прогулки на трех детских поездах, посещение двух автодромов, детского павильона, двух карнавалов, аттракционов «Дом страха», «Пират», «Мир сокровищ», прогулка на пароходе "Мирвари".
Для организации акции на высоком уровне Управление Приморского бульвара будет работать в усиленном режиме.скачать dle 11.3