Gömrükdə külli miqdarda zinət əşyaları müsadirə olunub
Dövlət Gömrük Komitəsi (DGK) Balakən Gömrük İdarəsinin Gömrük hüquqpozmalarına qarşı mübarizə şöbəsinə daxil olan məlumat əsasında, Türkiyədən yük gətirən Azərbaycan vətəndaşının idarə etdiyi “Mercedes-Benz Actros” markalı nəqliyyat vasitəsi saxlanılıb və sürücünün üzərində şəxsi yoxlama aparılıb.
Gömrük Komitəsindən oxu.az-a verilən məlumata görə, yoxlama zamanı, vətəndaşın gödəkçəsinin ciblərində əvvəlcədən gömrük nəzarətinə bəyan olunmayan külli miqdarda zərgərlik məmulatı - 64 cüt sırğa, 55 ədəd bilərzik, səkkiz ədəd üzük, 34 ədəd sancaq, iki ədəd sırğa, kulon və üzük dəsti, 62 ədəd kulon və 130 ədəd boyunbağı aşkar olunub.

Таможенники нашли «сокровища» в куртке водителя
Сотрудники отдела по борьбе с таможенными правонарушениями Балакенского таможенного управления на основе поступившей информации задержали транспортное средство марки «Mercedes-Benz Actros» и обыскали водителя - гражданина Азербайджана, везшего груз из Турции.
Как сообщили в Таможенном комитете, в ходе проверки в карманах куртки гражданина было обнаружено большое количество ювелирных изделий – 64 пары серег, 55 браслетов, 8 колец, 34 броши, 2 комплекта из серег, кулона и кольца, 62 кулона и 130 браслетов.