Nazirlik bələdiyyə sədrini cərimələdi - FOTO
Nazirlikdən oxu.az-a verilən məlumata görə, ETSN-nin Ətraf Mühitin Mühafizəsi Departamentinin əməkdaşları tərəfindən ekoloji qanunvericiliyin tələblərinə riayət olunmasını yoxlamaq məqsədilə növbəti reyd keçirilib.
Reyd zamanı Oğuz rayonu Sincan bələdiyyəsi ərazisində məişət tullantılarının qalaqlandığı və qanunvericiliyə uyğun idarə edilmədiyi məlum olub.
Faktla bağlı Sincan bələdiyyəsinin sədri Sərxan Zahidov barəsində protokol tərtib edilib və o, İnzibati Xətalar Məcəlləsinin müvafiq maddəsinə əsasən, vəzifəli şəxs qismində 3000 manat məbləğində cərimə olunub.
Tullantıların ərazidən təmizlənməsi üçün bələdiyyə sədrinə icrası məcburi olan müddətli “məcburi göstəriş” verilib.

Министерство оштрафовало главу муниципалитета – ФОТО
Как сообщили oxu.az в министерстве, сотрудники департамента по охране окружающей среды Министерства экологии и природных ресурсов провели рейды с целью проверки соблюдения требований экологического законодательства, передаёт Median.Az.
В ходе рейда было установлено, что на территории муниципалитета Синджан Огузского района неправильно утилизируют бытовые отходы.
По факту в отношении председателя муниципалитета Синджан Сархана Захидова был составлен протокол, и в соответствии с Кодексом административных правонарушений он был оштрафован на три тысячи манатов.