Gəncədə yanğın: İki FHN işçisi yaralandı - YENİLƏNİB + FOTO
Median.Az-ın FHN-in saytına istinadən verdiyi məlumata görə, şəhərin Kəpəz rayonunda ikimərtəbəli yaşayış binasının ümumi sahəsi 600 m² olan dam örtüyünün yanar konstruksiyaları 100 m² sahədə və dam örtüyünün altına yığılmış əşyalar 30 m² sahədə yanıb.
Yanğın zamanı 30 nəfər bina sakini yanğınsöndürənlər tərəfindən təhlükəsiz əraziyə təxliyyə olunub. Dam örtüyünün qalan hissəsi və mənzillər yanğından mühafizə olunub.
Yanğın söndürülüb.
Gəncə şəhərində yanan yaşayış binasını söndürən zaman xəsarət alan Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) Gəncə şəhər Yanğından Mühafizə İdarəsinin əməkdaşlarının adları məlum olub.
Median.Az-ın xəbərinə görə, bunlar Göygöl rayon sakini, 1988-ci il təvəllüdlü Məmmədov Zirəddin Mübariz oğlu və Gəncə şəhər sakini, 1989-cu il təvəllüdlü Lələyev Namiq Əbülfəz oğludur.
Hər iki yanğınsöndürən hündürlükdən yıxılaraq xəsarət alıb. N.Lələyevin vəziyyəti ağır, digər yaralının vəziyyəti isə orta-ağırdır.
Qeyd edək ki, yanğın artıq söndürülüb.
Gəncədə Heydər Əliyev prospekti bina 6-da yanğın baş verib.
Median.Az-ın “ARB Kəpəz”ə istinadən xəbərinə görə, tüstülənmə ikimərtəbəli yaşayış binasının dam örtüyündən başlayıb.
Hadisə yerinə FHN-nin altı texnikası və canlı qüvvəsi cəlb olunub. Sakinlər binada təxliyyə edilib.
Sakinlər qabaqlayıcı tədbirlər görərkən iki nəfər FHN əmədaşının xəsarət alaraq xəstəxanaya yerləşdirildiyini bildiriblər.

Горит здание в Гяндже: двое раненых – ОБНОВЛЕНО + ФОТО
Стали известны имена пострадавших во время пожара в жилом здании в городе Гянджа сотрудников Управления пожарной охраны министерства чрезвычайных ситуаций (МЧС).
Это житель Гейгельского района Зираддин Мубариз оглу Мамедов 1988 г.р. и житель города Гянджи Намиг Абульфаз оглу Ляляев 1989 г.р.
Оба пожарных получили травмы, упав с высоты. Сообщается, что Н.Ляляев находится в тяжелом состоянии, а состояние другого пострадавшего оценивается как средней тяжести.
Отметим, что пожар уже потушен.
В одном из жилых здания в городе Гянджа произошел пожар.
Как передает Median.Az со ссылкой на «ARB Kəpəz», возгорание произошло на крыше двухэтажного жилого здания по адресу: пр.Гейдара Алиева, 6.
На место происшествия привлечены техника и живая сила МЧС. Жильцы здания были эвакуированы.
По словам жильцов, двое сотрудников МЧС пострадали во время проведения превентивных мер и были размещены в больницу.