Yeni nazirlər kollektivə təqdim olunur - FOTO + YENİLƏNİB
Azərbaycanın yeni əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin kollektivinə təqdim olunub.
Nazir Sahil Babayevi kollektivə Prezident Administrasiyasının rəhbəri Ramiz Mehdiyev təqdim edib.
Qeyd edək ki, aprelin 21-də prezident İlham Əliyev Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin yeni tərkibi haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Sahil Babayev əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri vəzifəsinə təyin edilib.
Prezident Administrasiyasının rəhbəri Ramiz Mehdiyev yeni təyin olunmuş kənd təsərrüfatı naziri İnam Kərimovu nazirliyin kollektivinə təqdim edib.
R.Mehdiyev İ.Kərimovun keçdiyi həyat yolu barədə ətraflı məlumat verərək qeyri-neft sektorunun, xüsusilə də kənd təsərrüfatının ölkə iqtisadiyyatında əhəmiyyətli rol oynadığını, bu sahənin inkişafı ilə bağlı büyük potensial imkanların olduğunu diqqətə çatdırıb.
Ölkə rəhbərliyi tərəfindən qarşıya qoyulan əsas hədəflərə nail olmaq üçün nazirliyin kollektivinə müvafiq məsləhət və tövsiyələrini verib.
Nazir ölkə başçısının ona göstərdiyi yüksək etimada görə təşəkkürünü bildirib, qarşıya qoyulan vəzifələri layiqincə yerinə yetirəcəyini qeyd edib.
İnam Kərimov prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə respublikamızda bütün sahələrdə olduğu kimi, qeyri-neft sektorunun, xüsusilə kənd təsərrüfatının uğurla inkişaf etdirildiyini bildirib.
Qeyd edək ki, İnam İmdad oğlu Kərimov kənd təsərrüfatı naziri vəzifəsinə Azərbaycan Respublikası prezidentinin 2018-ci il 21 aprel tarixli sərəncamı ilə təyin edilib.скачать dle 11.3

Новых министров представляют коллективам - ФОТО + ОБНОВЛЕНО
Новый министр труда и социальной защиты населения Азербайджана Сахиль Бабаев представлен коллективу Министерства труда и социальной защиты населения.
Министра Сахиля Бабаева коллективу представил глава Администрации президента Рамиз Мехтиев.
Отметим, что 21 апреля президент Ильхам Алиев подписал распоряжение о новом составе Кабинета министров Азербайджанской Республики.
Согласно распоряжению, Сахиль Бабаев назначен на должность министра труда и социальной защиты населения.
Глава Администрации президента Азербайджана Рамиз Мехтиев представил нового министра сельского хозяйства Инама Керимова коллективу.
Р.Мехтиев дал подробную информацию о биографии И.Керимова, подчеркнув, что он сыграл важную роль в развитии ненефтяного сектора экономики страны, в частности сельского хозяйства.
Министр выразил главе государства признательность за оказанное ему высокое доверие и пообещал достойно выполнять возложенные на него задачи.
Отметим, что распоряжением президента Азербайджана от 21 апреля 2018 года Инам Имдад оглы Керимов был назначен министром сельского хозяйства республики.скачать dle 11.3