MTRŞ-dən Zaurun xalatda efirə çıxmasına – MÜNASİBƏT
ATV-də yayımlanan “Zaurla Günaydın” proqramında aparıcı Zaur Baxşəliyevin hamam xalatında efirə çıxması sosial şəbəkələrdə geniş rezonans doğurmuşdu.
Məsələyə Milli Televiziya və Radio Şurasının Ekspertiza, proqramlaşdırma və analitik şöbəsinin müdiri Təvəkkül Dadaşov münasibət bildirib.
O qeyd edib ki, burada qanunvericilik və mənəvi dəyərlər baxımından heç bir pozuntu aşkarlanmayıb:
“Yayımçıların efiri daimi nəzarətindədir. Ancaq biz şou proqramlarda hər şeyə müdaxilə edə bilmərik. Sosial şəbəkələrdə müzakirələrə səbəb olan “Zaurla Günaydın” verilişində baş verənlər şoudur və burada nə qanunvericilik, nə də mənəvi dəyərlər baxımından problem və narahatlıq doğuran ciddi hal yoxdur”.скачать dle 11.3

В НСТР отреагировали на поступок Заура Бахшалиева
Выход ведущего программы «Zaurla Günaydın» Заура Бахшалиева в банном халате в эфир вызвал широкий резонанс.
Заведующий отделом экспертизы, программирования и аналитики НСТР Тевеккюль Дадашов.
Он отметил, что в поступке Заура не было никаких нарушений с точки зрения законодательства и моральных ценностей:
«Эфирное вещание всегда находится под контролем. Но мы не можем вмешиваться во все в шоу программы. Обсуждаемый в соцсетях эпизод из «Zaurla Günaydın» - всего лишь шоу, и мы не видим здесь ничего проблемного и вызывающего беспокойство с точки зрения законодательства или моральных ценностей».скачать dle 11.3