İlham Əliyev Heydər Əliyevlə Putinin ilk görüşündən danışdı – VİDEO
Heydər Əliyevlə Vladimir Putinin ilk görüşü çox uzun çəkdi və görüşdən sonra atam mənə Putinin onda yaratdığı təəssüratdan danışdı.
Bu barədə “Putin” sənədli filmi üçün jurnalist Andrey Kondraşova müsahibəsində Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev deyib.
“Əlbəttə ki, onları çox şey birləşdirirdi. Onlar bir məktəbdə oxuyublar - Leninqradda Dövlət Təhlükəsizlik Komitəsinin Ali Məktəbində. Bir-birini çox yaxşı başa düşürdülər”, - deyə Azərbaycan prezidenti bildirib.
Dövlət başçısı qeyd edib ki, Heydər Əliyevin fikrincə, “Azərbaycan Putinin simasında etibarlı tərəfdaş qazanıb”.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев о первой встрече Гейдара Алиева и Путина – ВИДЕО
Первая встреча Гейдара Алиева с Владимиром Путиным длилась очень долго, и по окончании мой отец мне рассказывал о тех впечатлениях, которые на него оставил Владимир Путин.
Об этом в интервью журналисту Андрею Кондрашову для фильма «Путин» рассказал президент Азербайджана Ильхам Алиев:
«Конечно же, их многое объединяло. Они обучались в одной той же школе - Ленинградской высшей школе КГБ. Коллеги по цеху. Они очень хорошо друг друга понимали,выстроили доверительные отношения».
Глава государства также отметил, что, по мнению Гейдара Алиева «Азербайджан получил в лице Путина надежного партнера».скачать dle 11.3