Türklər Afaqı lağa qoydu: Onu heç Azərbaycanda tanımırlar – FOTO
Xəbər verdiyimiz kimi, türkiyəli müğənni Ece Seçkin Afaq Aslanı mahnısını oğurladığına görə məhkəməyə verməcək.
Afaq Aslan isə iddialara “Türkiye” qəzeti vasitəsilə cavab verib.
A.Aslan Ece Seçkini onun vasitəsilə özünü reklam etməkdə günahlandırıb:
“Haqqımdakı iddialar tamamilə iftiradır. “Sənlə mən”in Ecenin oxuduğu mahnı ilə heç bir əlaqəsi yoxdur. Onu məhkəməyə verəcəm. Ece üstümə şər ataraq mənim vasitəmlə özünə reklam qazanır. Mən bunu qəbul edə bilmərəm”.
Onun verdiyi açıqlamanı “Instagram” hesabında paylaşması isə qarşı tərəfin qıcığına səbəb olub. Ece Seçkin Afaqın mahnısının “Youtube”dan silindiyini bildirib:
“Bəstəsi icazəsiz paylaşılan “Follow Me” adlı mahnımın Azərbaycan versiyası silindi. Bu, mahnının “Follow Me” ilə eyni olduğunun sübutudur. Əməyimizə hörmətsizlik edən insanlara qarşı yanımızda olan hər kəsə təşəkkür edirik. Azərbaycandan yüzlərlə mesaj alıram, söz verirəm ki, yenə Bakıya gələcəm”.
Türkiyəli və azərbaycanlı “Twitter” istifadəçiləri isə Afaq Aslanı lağa qoyub. Onlar hər iki ifaçının “Instagram” hesablarını müqayisə ediblər. Ecenin bir milyon izləyicisi qarşısında Afaqın 94 minlik hesabının olması onu lağ hədəfinə çevirib.
Müğənniyə gələn bir neçə rəy isə belədir:
“Mən də azərbaycanlıyam, ancaq Afaqı tanımıram. Özünü necə reklam edəcəyini bilmir. Boş-boş danışır”.
“Ece onun ölkəsində belə tanınarkən, məncə, o, öz ölkəsində tanınmır. Talesiz bir açıqlama olub, Afaqcığım”.
“Musiqi “qulağ”ı deyilən bir şey var. Bu hadisə adamı rəqs etməyə sövq edir”.
“Sən təksən, Azərbaycana gözləyirik”.
“Sosial hesabında ona yazdıq, rəyləri bağladı”.