Aİ-nin xüsusi elçisi İlham Əliyevlə danışıqlarda – YENİLƏNİB
Prezident İlham Əliyev fevralın 19-da Avropa İttifaqının Cənubi Qafqaz və Gürcüstandakı böhran üzrə xüsusi elçisi Toivo Klaarın başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Avropa İttifaqının (Aİ) Cənubi Qafqaz və Gürcüstan böhranı məsələləri üzrə xüsusi nümayəndəsi Toivo Klaarın Bakıya səfəri başlayıb.
Bu barədə APA-ya Avropa İttifaqının Azərbaycandakı nümayəndəliyinin Siyasət şöbəsinin rəhbəri Denis Danilidis məlumat verib.
İki gün davam edəcək səfər çərçivəsində T. Klaarın prezident İlham Əliyev, xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov və müdafiə naziri Zakir Həsənovla görüşü nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, T. Klaar ötən il noyabrın 13-də Avropa İttifaqının Cənubi Qafqaz və Gürcüstan böhranı məsələləri üzrə xüsusi nümayəndəsi təyin olunub. скачать dle 11.3

Спецпредставитель ЕС на переговорах с Ильхамом Алиевым – ОБНОВЛЕНО
Сегодня президент Азербайджана Ильхам Алиев принял делегацию во главе со специальным посланником Европейского Союза по кризису на Южном Кавказе и в Грузии Тойво Клааром.
Информацию об этом распространила пресс-служба президента.
В Баку с визитом прибыл специальный представитель ЕС по кризису на Южном Кавказе и в Грузии Тойво Клаар.
Как передает Median.Az, об этом АПА сообщил заведующий политическим отделом представительства ЕС в Азербайджане Денис Данилидис.
В рамках двухдневного визита Т.Клаар проведет встречи с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым, министром иностранных дел Эльмаром Мамедъяровым и министром обороны Закиром Гасановым.
Отметим, что Т.Клаар был назначен спецпредставителем ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии в ноябре прошлого года.скачать dle 11.3