Məktəbliyə qarşı zorakılıq edən 11-ci sinif şagirdindən xəbər var
Bakı şəhərindəki 132-134 saylı Təhsil Kompleksində 7-ci sinif şagirdinə qarşı seksual xarakterli zorakılıq hərəkətləri etməkdə təqsirləndirilən həmin məktəbin 11-ci sinif şagirdi R.C. Bakı İstintaq Təcridxanasına köçürülüb.
-ın Report-a istinadən xəbərinə görə, fevralın 11-də Səbail Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə barəsində üç ay müddətinə həbs-qətimkan tədbiri seçilmiş şəxs istintaq təcridxanasına etap edilib.
İstintaq dövründə R.C. Bakı İstintaq Təcridxanasında saxlanılacaq.
Qeyd edək ki, R.C. 7-ci sinif şagirdinə qarşı seksual xarakterli zorakılıq hərəkətləri etməkdə təqsirləndirilir. Onun barəsində Bakı Şəhər Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 150.3.3-cü (Seksual xarakterli zorakılıq hərəkətləri, təqsirkar şəxs üçün aşkar surətdə on dörd yaşına çatmayan şəxs barəsində törədildikdə) maddəsi ilə cinayət işi başlanıb.скачать dle 11.3

Виновник секс-скандала в бакинской школе переведен в СИЗО
Учащийся 11-го класса Образовательного комплекса номер 132-134 города Баку Р.Дж., обвиняемый в совершении насильственных действий сексуального характера по отношению к ученице 7-го класса той же школы, переведен в Бакинский следственный изолятор.
Как передает Median.Az со ссылкой на Report, 11 февраля решением Сабаильского районного суда в его отношении была избрана мера пресечения в виде ареста сроком на три месяца, и он был переведен в следственный изолятор.
На период следствия Р.Дж. будет содержаться в Бакинском следственном изоляторе.
Отметим, что Р.Дж. подозревается в совершении насильственных действий сексуального характера в отношении ученицы 7-го класса. В его отношении в Бакинской городской прокуратуре возбуждено уголовное дело по статье 150.3.3 (Действия сексуального характера с применением насилия к потерпевшему, совершенные в отношении лица, заведомо для виновного не достигшего четырнадцатилетнего возраста) УК АР.скачать dle 11.3