Sabah hava çiskinli olacaq
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin Milli Hidrometeorologiya Departamentindən oxu.az-a verilən məlumata görə, fevralın 11-də Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, gecə və axşam bəzi yerlərdə çiskinli olacağı gözlənilir.
Səhər bəzi yerlərdə zəif duman olacaq. Cənub-şərq küləyi əsəcək.
Havanın temperaturunun Abşeron yarımadasında gecə 2-4, gündüz 7-10, Bakıda gecə 2-4, gündüz 7-9 dərəcə isti olacağı gözlənilir.
Atmosfer təzyiqi 765 mm civə sütunundan 758 mm civə sütununa enəcək, nisbi rütubət gecə 75-85, gündüz 60-65 faiz təşkil edəcək.
Azərbaycanın rayonlarında hava şəraitinin əsasən yağmursuz keçəcəyi, lakin bəzi şimal və qərb rayolarında yağış, dağlıq ərazilərdə qar yağacağı gözlənilir. Ayrı-ayrı yerlərdə duman olacaq. Şərq küləyi əsəcək.
Havanın temperaturunun gecə 0-5, gündüz 7-12 dərəcə isti, dağlarda gecə 0-5 dərəcə şaxta, gündüz 2-7 dərəcə isti olacağı gözlənilir.скачать dle 11.3

Завтра в Азербайджане будет изморось
Как сообщили oxu.az в Национальном департаменте гидрометеорологии Министерства экологии и природных ресурсов, 11 февраля в Баку и на Абшеронском полуострове ожидается переменная облачность, временами пасмурно, ночью и вечером местами прогнозируется изморось.
Утром в некоторых районах есть вероятность слабого тумана. Будет преобладать юго-восточный ветер. Ночью температура воздуха на Абшеронском полуострове составит 2-4, днем 7-10 градусов тепла, в Баку ночью ожидается 2-4, днем 7-9 градусов тепла. Атмосферное давление снизится с 765 мм до 758 мм ртутного столба, относительная влажность ночью составит 75-85%, днем - 60-65%.
В районах Азербайджана 9 февраля в основном пройдет без осадков, однако, в некоторых северных и западных районах возможны дожди, в горных территориях – снег. В отдельных местах прогнозируется туман. Будет преобладать восточный ветер. Ночью температура воздуха составит 0-5, днем 7-12 градусов тепла, в горах ночью ожидается 0-5 градусов мороза, днем 2-7 градусов тепла.