Suares azərbaycanlı rəssamın əsərlərini aldı – VİDEO
Peşəkar rəssam olan Lalə Əsgərovanın qeyri-adi üsulla hazırladığı rəsm əsərləri görən hər kəsin diqqətini çəkir.
Median.Az Xəzərxəbər-ə istinadən məlumat verir ki, o, ağ parça üzərində rəngli sapları elə gözəl formada toxuyur ki, sonda əsrarəngiz sənət əsəri ərsəyə gəlir.
İndiyə kimi bu üsulla təxminən 50 şəkil hazırladığını, lakin maraq çox olduğu üçün iş bitən kimi əsərlərinin alındığını bildirir.
Lalə Əsgərovanın sözlərinə görə, millət vəkilləri, tanınmış iş adamları və dövlət xadimləri ilə yanaşı, dünyaca məşhur ulduzlar da onun əl işlərinə maraq göstərir. Hətta məşhur futbolçu Suares də Lalə xanımın iki əsərini alıb. Əsərlərin qiyməti ölçüsünə görə dəyişir. İndiyə kimi ən bahalısını 600 manata satdığını bildirir.
Lalə Əsgərovanın ən böyük arzusu davamçısının olmasıdır. O, bu iş vaxt aparan və səbir tələb edən olduğuna görə heç kimin maraq göstərmədiyini bildirir.скачать dle 11.3

Суарес купил произведения азербайджанской художницы – ВИДЕО
Выполненные необычным способом работы азербайджанской художницы Лалы Аскеровой пользуются большой популярностью.
Как передает Median.Az со ссылкой на Xəzərxəbər, наша соотечественница создает свои произведения, вышивая разноцветными нитками на белой ткани. Лала создала уже 50 таких изображений, которые раскупаются очень быстро. Стоимость зависит от размера, самая дорогая работа стоит 600 манатов.
Среди покупателей есть депутаты, известные предприниматели, государственные деятели и знаменитости мирового масштаба. Одну из работ приобрел всемирно известный уругвайский футболист Луис Суарес
Самая большая мечта Лалы – найти себе преемника. Эта работа требует очень много времени и терпения, поэтому интереса никто не проявляет.скачать dle 11.3