Ukraynada əcnəbilər üçün seks-turlar təşkil edən azərbaycanlı saxlanılıb
Ukraynada Türkiyədən Xarkov şəhərinə turist axınları təşkil edən 24 yaşlı azərbaycanlı həbs ediləcək.
Median.Az-ın Ukrayna KİV-ə istinadən xəbərinə görə, gənc “işbaz” internetdə türklər üçün tanışlıq saytı yaradaraq, orada həftə sonuna nəzərdə tutulmuş seks-turların təşkili üzrə elanlar yerləşdirirmiş.
Məlumata görə, tam bir il biznes saat kimi işləyib – gənc oğlan kafe və gecə klublarında ehtiyacı olan qızları axtarır və onlara asan qazanc yolu təklif edirmiş. Türk dilini bilən azərbaycanlı öz müştəriləri ilə müstəqil şəkildə yazışırmış. Qonaqları hava limanında qarşılayan “işbaz” onları Xarkov hotellərində yerləşdirir, sonra isə yerli qadınların iştirakı ilə əyləncə proqramı təşkil edirmiş. Sonra qonaqlara seksual xidmətlərə görə qiymət cədvəlini təqdim edən işbaz pulunu alaraq, qızlarla da hesablaşırmış.
Hazırda 24 yaşlı “işbazı” 4 ildən 7 ilədək həbs cəzası gözləyir. Araşdırma getdiyi dövrdə istintaq təcridxanasına yerləşdirilən gənc oğlan 225 000 qriven (7800 manat – red.) qarşılığında zaminə buraxıla bilər.скачать dle 11.3

Азербайджанец организовал «секс-туры» для иностранцев в Украине
В Украине 24-летнего азербайджанца, который организовал в Харьков поток туристов из Турции, на несколько лет отправят в тюрьму, передает Median.Az со ссылкой на украинские СМИ.
Как выяснилось, предприимчивый парень создал в интернете сайт для турков и размещал там рекламу по организации секс-туров выходного дня.
Целый год бизнес работал как часы – в кафе и ночных клубах делец подыскивал нуждающихся девушек и предлагал незатейливый подработок. Переписку с клиентами сутенер, владеющий турецким языком, вел самостоятельно. Встречал их в аэропорту, селил в харьковских гостиницах и организовывал для них увеселительную культурную программу с участием местных женщин. Затем выставлял прайс на сексуальные услуги, получал деньги и рассчитывался с девушками.
По статье «сутенерство» дельцу грозит от 4 до 7 лет тюрьмы. На время следствия молодого человека определили в СИЗО с правом внесения залога в размере 225 000 гривен (примерно 7800 манатов).скачать dle 11.3