Ötən il dağılan ailələrin sayı – STATİSTİKA
Ədliyyə Nazirliyinin rayon (şəhər) qeydiyyat şöbələri tərəfindən keçən ilin yanvar-noyabr aylarında ölkə üzrə 132002 doğulan körpə qeydə alınıb.
Dövlət Statistika Komitəsindən verilən məlumata görə, əhalinin hər 1000 nəfərinə bu göstərici 14,8 təşkil edib.
Doğulan körpələrin 53,1 faizi oğlan, 46,9 faizi isə qız uşaqlarından ibarət olub. Körpələrdən 2374-ü əkiz, 54-ü üçəm doğulanlardır.
Ötən ilin yanvar-noyabr aylarında ölkədə 52318 ölüm halı qeydə alınıb və əhalinin hər 1000 nəfərinə ölüm səviyyəsi 5,9 təşkil edib.
Bundan başqa, 2017-ci ilin 11 ayı ərzində qeydiyyat şöbələri tərəfindən 57177 nikah və 13345 boşanma halları qeydə alınıb və əhalinin hər 1000 nəfərinə nikahların sayı 6,4, boşanmaların sayı isə 1,5 olub.
Ötən ilin yanvar-noyabr ayları ərzində Daxili İşlər Nazirliyi və Dövlət Miqrasiya Xidmətinin müvafiq qurumları tərəfindən daimi yaşamaq üçün 2751 nəfər Azərbaycana gələn, 1704 nəfər isə Azərbaycandan gedən qeydə alınaraq miqrasiya saldosu müsbət 1047 nəfər təşkil edib.скачать dle 11.3

Обнародовано число разводов в прошлом году по стране
В январе-ноябре 2017 года районными (городскими) отделами регистрации министерства юстиции по стране было зарегистрировано 132002 новорожденных младенцев.
На каждые 1000 человек населения этот показатель составил 14,8.
53,1% новорожденных - мальчики, 46,9% - девочки. 2374 младенца - двойняшки, 54- тройняшки.
В январе-ноябре прошлого года в стране было зафиксировано 52318 смертей. Уровень смертности составил 5,9 на 1000 человек.
Кроме того, за 11 месяцев 2017 года отделы регистрации зарегистрировали 57177 браков и 13345 разводов. Показатель браков составил 6,4 на 1000 человек населения, разводов - 1,5.
В январе-ноябре прошлого года соответствующими структурами министерства внутренних дел и Государственной миграционной службы было зарегистрировано 2751 человек, прибывших в страну для постоянного проживания, и 1704 человек, уехавших навсегда. Таким образом положительное миграционное сальдо составило 1047 человек.скачать dle 11.3