Oxu.Az-ın “Кавказ Реалии”yə istinadən verdiyi xəbərə görə, qadın respublikanın Naursk rayonunun Alpatovo kəndindəki sığınacağa yerləşdirilib.
Əliyevanın Çeçenistana qayıdışı və sığınacağa yerləşdirilməsi ilə bağlı yerli telekanalda hazırlanan reportaja əsasən, qadın yaşlı olduğuna görə “Azərbaycana gəlişinə qədər olan bioqrafiyası ilə bağlı faktları səhv sala bilər”
Çeçen telekanalının kamerası qarşısında Əliyeva uzun müddət İordaniyada, atasının qohumlarıgildə yaşadığını, ancaq hər zaman Çeçenistanda yaşamaq istədiyini bildirib.
Bununla belə, Mədinə Əliyeva bəzən rus sözlərindən istifadə etməklə çeçen dilində səlis danışır və buna görə onun İordaniya çeçenlərindən olması inandırıcı görünmür. Qohumları ortaya çıxana qədər qoca dövlətin tam təminatı altında, sosial sığınacaqda qalmalı olacaq.

Найденную в Геранбое женщину приютили в Чечне
Ее поместили в социальный приют в селе Алпатова Наурского района республики, сообщает Median.Az c ссылкой на «Кавказ Реалии».
В телевизионном репортаже местной телевизионной кампании о ее прибытии и обустройстве в приюте говорилось, что в силу возраста она, «вполне возможно, путает факты своей биографии до того, как она оказалась в Азербайджане».
На камеру чеченского ТВ она рассказала, что жила долгое время в Иордании у родных отца, но всегда хотела жить в Чечне.
При этом Медина Алиева чисто говорит на чеченском языке с примесью русских слов, что не присуще иорданским чеченцам. Пока родные не найдут женщину, она должна будет проживать в социальном приюте на полном обеспечении государства.