Bakıda kirayə evlər bahalaşa bilər – VİDEO
Xəzər TV-yə istinadən xəbər verir ki, əmlak məsələləri üzrə mütəxəssislər bildiri ki, xüsusən də Yasamal rayonunda "Sovetski" kimi tanınan ərazidə aparılan abadlaşdırmanın 2-ci mərhələsi çərçivəsində 2010 ev və obyektin söküləməsi qiymət artımına səbəb olacaq.
Ekspert Nüsrət İbrahimovun sözlərinə görə, ötən illərin təcrübəsinə əsasən onu demək olar ki, təkcə “Sovetski”də aparılacaq söküntü işlərinə görə qiymət artımı 4-5 %-ə qədər baş verə bilər.
Söküntü aparılan ərazilərdə yaşayan insanlar ucuz olması üçün adətən şəhərətrafı əraziləri seçirlər ki, bu da daha çox həmin ərazilərdə qiymət artımına səbəb olur. Paytaxtın müxtəlif rayonlarında həyata keçrilən pilot layihələr də kirayə qiymətlərinin artımına təsir edir.скачать dle 11.3

В Баку может подорожать съемное жилье – ВИДЕО
Как передает Median.Az со ссылкой на телеканал Xəzər, специалисты по имущественным вопросам заявляют, что снос более 2010 домов и объектов на «Советской» станет причиной подорожания.
По словам эксперта Нусрета Ибрагимова, основываясь на опыте прошлых лет, можно сказать, что лишь снос на «Советской» может привести к росту цен на 4-5%.
Люди, дома которых были снесены, обычно выбирают пригородные территории из-за дешевизны, что становится причиной подорожания жилья на этих территориях. Пилотные проекты в различных районах столицы также влияют на цены на аренду.скачать dle 11.3