22 Yanvar qeyri-iş günüdür?
20 Yanvarın həftənin şənbə gününə təsadüf etməsinə baxmayaraq, həmin gün Ümumxalq Hüzün Günü olduğundan növbəti həftənin bazar ertəsi günü, yəni yanvarın 22-si iş günü hesab ediləcək.
Yanvarın 20-si Ümumxalq Hüzün Günü olduğundan ölkədə iş günü hesab edilmir. Lakin Əmək Məcəlləsinə əsasən, həftələrarası istirahət günləri yalnız iş günü hesab olunmayan bayram günləri ilə üst-üstə düşdükdə həmin istirahət günü bilavasitə bayram günündən sonrakı iş gününə keçirilir. 20 Yanvarın şənbə gününə təsadüf etməsinə baxmayaraq, Ümumxalq Hüzün Günü olduğundan növbəti həftənin bazar ertəsi günü, yəni yanvarın 22-si iş günü hesab ediləcək.
Qeyd edək ki, 2018-ci ildə 1, 2 yanvar - Yeni il bayramı, 20 Yanvar - Ümumxalq Hüzün Günü, 8 Mart - Qadınlar Günü, 20, 21, 22, 23, 24 mart - Novruz bayramı, 9 May - Faşizm üzərində Qələbə günü, 28 May - Respublika Günü, 15 İyun - Milli Qurtuluş Günü, 15,16 iyun - Ramazan bayramı, 26 İyun - Silahlı Qüvvələri Günü, 22, 23 avqust - Qurban bayramı, 9 Noyabr - Dövlət Bayrağı Günü və 31 Dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü iş günü hesab edilmirскачать dle 11.3

Будем ли мы работать 22 января?
Хотя 20 января - День всенародной скорби - попадает на субботу, понедельник следующей недели, то есть 22 января, считается рабочим днем.
Как передаёт Median.Az со ссылкой на oxu.az, согласно Трудовому кодексу, если праздничный день попадает на выходные, то следующий рабочий день бывает нерабочим. Однако 20 января считается траурным днем, поэтому 22 января граждане выйдут на работу как обычно.
Отметим, что нерабочими днями в 2018 году объявлены 1-2 января (Новый год), 20 января (День всенародной скорби), 8 марта (Международный женский день), 20-24 марта (праздник Новруз), 9 мая (День победы над фашизмом), 28 мая (День Республики), 15 июня (День национального спасения), 26 июня (День Вооруженных сил Азербайджана), 26-27 июня (праздник Рамазан), 1-2 сентября (праздник Гурбан), 9 ноября (День Государственного флага) и 31 декабря (День солидарности азербайджанцев мира).скачать dle 11.3