Azərbaycanda marketə hücum olub: 1 nəfər ölüb, 4 nəfər yaralanıb - TƏFƏRRÜAT
Goranboy rayonunda bir nəfərin ölümü, 4 nəfərin bıçaqlanmsı ilə nəticələnən kütləvi davanın səbəbi məlum olub.
"Report"un Qərb bürosunun məlumatına görə, rayonun Dəliməmmədli şəhərində yerləşən "Kral" marketə bir qrup şəxs hücum edib. Bu zaman marketin əməkdaşları ilə hücum edən şəxslər arasında mübahisə yaranıb. Mübahisə zamanı marketə hücum edən şəxslər oradakı əməkdaşlardan 5 nəfərini bıçaqlayıblar. Bıçaqlanan şəxslərdən biri - Dəliməmmədli şəhər sakini, 1996-cı il təvəllüdlü Zülfüqar Əbili oğlu Cəbrayılov Abbas Səhhət adına Xəstəxanaya aparılarkən yolda ölüb. Ağır bıçaq yarası alan digər 4 nəfər - 1995-ci il təvəllüdlü Hətami Anar Azad oğlu, 1993-cu il təvəllüdlü Nicat Əliyev, 1995-ci il təvəllüdlü Zeynalabdin Həsənov və 1993-cü il təvəllüdlü Fəxrəddin Məmmədov Gəncə şəhərindəki xəstəxanalara yerləşdiriliblər.
Məlumata görə, hadisə marketə hücum edən şəxslərdən birinin orada işləyən qadına əxlaqsız təklif etməsi üstündə baş verib.
İlkin məlumata görə, hadisəni Goranboy rayon sakini, 1995-ci il təvəllüdlü Rəvan Şəfran oğlu İsmayılov bir neçə nəfərlə əlbir olaraq törədib.
Faktla bağlı Goranboy rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.2.1 (bir qrup şəxs, qabaqcadan əlbir olan bir qrup şəxs, mütəşəkkil dəstə və ya cinayətkar birlik (təşkilat) tərəfindən adam öldürmə), 29,120.2.2 (xuliqanlıq niyyəti ilə adam öldürməyə cəhd), 29, 120.2.7-ci (iki və ya daha çox şəxsi öldürməyə cəhd) maddələri ilə cinayət işi başlanıb, araşdırmalar davam etdirilir.скачать dle 11.3

Нападение на маркет в Геранбое, есть убитый и раненые – ПОДРОБНОСТИ
Стали известны причины массовой драки в Геранбойском районе, в результате которой один человек был убит, а четверо получили ножевые ранения.
Как передает Median.Az со ссылкой на Report, группа лиц напала на маркет Kral в городе Далимамедли.
Нападавшие нанесли ножевые ранения пяти сотрудникам маркета. Один из пострадавших, житель города Далимамедли Зульфугар Джебраилов 1996 г.р., скончался по дороге в больницу. Еще четверо человек – Анар Хатами 1995 г.р., Ниджат Алиев 1993 г.р., Зейналабдин Гасанов 1995 г.р. и Фахраддин Мамедов 1993 г.р. – с тяжелыми ранениями доставлены в одну из больниц Гянджи.
Сообщается, что один из нападавших сделал непристойное предложение работавшей там женщине, из-за чего возникла драка.
По предварительным данным, преступление совершил житель Геранбойского района Раван Исмайлов в сговоре с несколькими лицами.
По факту в прокуратуре Геранбойского района возбуждено уголовное дело по статьям 120.2.1 (умышленное убийство, совершенное группой лиц), 29,120.2.2 (покушение на убийство, совершенное группой лиц с особой жестокостью из хулиганских побуждений) и 29,120.2.7 (попытка убийства двух или более человек).скачать dle 11.3