Moldovalı hakim yenə Azərbaycan klubunun oyununa təyinat aldı
UEFA Konfrans Liqasının II təsnifat mərhələsinin ilk oyunları çərçivəsində "Zirə"nin Estoniyada "Payde"yə qarşı keçirəcəyi görüşün hakimləri açıqlanıb.
UEFA-nın rəsmi saytına istinadən xəbər verir ki, matçı moldovalı hakimlər briqadası idarə edəcək.
Görüşün baş hakimi Roman Jitari olacaq. Moldovalı referi azərbaycanlı futbol azarkeşlərinə yaxşı tanışdır. O, iyulun 9-da UEFA Avropa Liqasının I təsnifat mərhələsinin "Qarabağ" - "Vestri" (İslandiya) matçının (3:0) baş hakimi olub.
Xatırladaq ki, "Payde" - "Zirə" oyunu iyulun 23-də, təkrar qarşılaşma isə bir həftə sonra keçiriləcək.скачать dle 11.3

Молдавский арбитр вновь назначен на матч азербайджанского клуба
Объявлен судейский состав на выездной матч азербайджанского ФК "Зиря" против эстонского "Пайде", который состоится в рамках первых игр II квалификационного раунда Лиги конференций УЕФА.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на официальный сайт УЕФА, матч обслужит бригада арбитров из Молдовы.
Главным судьей поединка станет хорошо известный азербайджанским футбольным болельщикам Роман Житарь. Он был главным арбитром матча I квалификационного раунда Лиги Европы УЕФА "Карабах" - "Вестри" (Исландия) (3:0), прошедшего 9 июля.
Напомним, встреча "Пайде" - "Зиря" состоится 23 июля, а ответный матч - неделей позже.скачать dle 11.3