13.05.2026 14:27 2 499
"Space" televiziyasının keçmiş direktoru Vado Korovinin kürəkəni olan və bir müddət kanal rəhbəri vəzifəsini icra etmiş N.Əbdüləliyev bu barədə məlumat yayılmamasını xahiş edib:
"Bu barədə heç nə yaymayın. Yoxsa bunu hüquq müstəvisində həll edəcəyəm. Hələ dəqiq heç nə yoxdur. Kanalda qalmağım və ya işdən getməyim barədə ilk məlumatı sizə verəcəyəm".
Qeyd edək ki, sosial şəbəkələrdə Nəriman Əbdüləliyevin "Space" televiziyasındakı vəzifəsindən ayrıldığı, kollektivlə vidalaşdığı barədə məlumatlar paylaşılıb.
Onu da bildirək ki, bir neçə gün əvvəl Ayaz Mustafayev "Space" televiziyasının yeni baş direktoru təyin olunub. O, telekanalın keçmiş rəhbəri Vado Korovinin qızı, Nəriman Əbdüləliyevin həyat yoldaşı Zemfira Korovinanı işdən azad edib.скачать dle 11.3

13.05.2026 14:27 714
Н.Абдулалиев, являющийся зятем бывшего директора Space Вадо Коровина и некоторое время исполнявший обязанности руководителя канала, попросил воздержаться от распространения непроверенной информацию:
"Не публикуйте ничего на эту тему. В противном случае я буду решать этот вопрос в правовой плоскости. Пока нет ничего определенного. О том, останусь ли я на канале или уйду, первую информацию вы получите от меня".
Напомним, в соцсетях активно распространялась информация о том, что Нариман Абдулалиев якобы покинул свою должность на телеканале Space и попрощался с коллективом.
Также сообщим, что несколько дней назад Аяз Мустафаев был назначен новым генеральным директором Space TV. Он уволил Земфиру Коровину - дочь бывшего руководителя телеканала Вадо Коровина и супругу Наримана Абдулалиева.скачать dle 11.3