Qeyri-iş günləri ilə bağlı sürücülərə MÜRACİƏT
Bayram və həftəsonu ilə əlaqədar ardıcıllıq təşkil edən qeyri-iş günlərində respublika əhəmiyyətli, həmçinin turizm və istirahət bölgələrinə aparan avtomobil yollarında hərəkət intensivliyinin artacağı gözlənilir.
Bu barədə Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin (BDYPİ) sürücülərə müraciətində bildirilib.
Qeyd edilib ki, BDYPİ bu səbəbdən yollarda yarana biləcək təhlükələrin qarşısının alınması məqsədilə yol hərəkəti iştirakçılarını daha diqqətli və məsuliyyətli olmağa çağırır.
"Sürücülərdən xahiş olunur ki:
-Hərəkət sürətini yol və hava şəraitinə uyğun seçsinlər.
-Səhhətində problem olduğu halda, eləcə də yorğun, yuxusuz vəziyyətdə sükan arxasına əyləşməsinlər.
-Təhlükəsiz ara məsafəsini qorusunlar və riskli ötmə manevrlərindən çəkinsinlər.
-Yol hərəkəti qaydalarının tələblərinə ciddi əməl etsinlər.
Səfərə çıxmazdan öncə nəqliyyat vasitələrinin texniki vəziyyətinə diqqət yetirsinlər. Unutmayaq ki, təhlükəsiz səfər hər birimizin məsuliyyətli davranışından asılıdır. Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi bütün sürücülərə səfərləri zamanı ehtiyatlı olmağı və yol hərəkəti qaydalarına ciddi riayət etməyi tövsiyə edir".скачать dle 11.3

Дорожная полиция обратилась к водителям в связи с нерабочими днями
В связи с праздниками и выходными днями ожидается рост интенсивности движения на автомобильных дорогах республиканского значения, а также на дорогах, ведущих к туристическим и зонам отдыха.
Отмечается, что в целях предотвращения возможных опасностей на дорогах ГУГДП призывает участников дорожного движения быть более внимательными и ответственными.
"Водителей просят:
- выбирать скорость движения в соответствии с дорожными и погодными условиями;
- не садиться за руль при проблемах со здоровьем, а также в усталом и невыспавшемся состоянии;
- соблюдать безопасную дистанцию и избегать рискованных манёвров обгона;
- строго соблюдать требования правил дорожного движения.
Перед поездкой обращать внимание на техническое состояние транспортных средств. Не забывайте, что безопасная поездка зависит от ответственного поведения каждого из нас. Главное управление Государственной дорожной полиции рекомендует всем водителям быть осторожными во время поездок и строго соблюдать правила дорожного движения", - говорится в информации.скачать dle 11.3