Tiktoker Sərdar həbs edildi
Sosial şəbəkələrdə əxlaq normaları ilə bir araya sığmayan informasiyaların yayımına qarşı polis əməkdaşları tərəfindən profilaktik tədbirlər davam etdirilir.
"Unikal"a istinadən xəbər verir ki, "TikTok" platformasında qeyd edilən qanunsuz əməllərə yol verən "Serdar inanki" hesabı ilə yayımlar edən Sərdar Məcnunov saxlanılıb.
Onun barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 510.2-ci (nternet informasiya ehtiyatında və ya informasiya-telekommunikasiya şəbəkəsində kütləvi nümayiş etdirildiyi halda ictimai mənəviyyatı təhqir edən, cəmiyyətə açıqca hörmətsizlik ifadə edən hərəkətlərin edilməsinə, yəni əxlaqsız ifadələrin səsləndirilməsinə və ya belə məzmun təəssüratı yaradan jestlərin edilməsinə, yaxud insan bədəninin hissələrinin əxlaq normalarına və milli-mənəvi dəyərlərə zidd formada göstərilməsinə görə) maddəsi ilə protokol tərtib edildikdən sonra məhkəməyə çıxarılıb.

Арестован тиктокер Сардар Меджнунов
Сотрудники полиции продолжают профилактические мероприятия по пресечению распространения в социальных сетях контента, не соответствующего нормам общественной морали.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Unikal, был задержан Сардар Меджнунов, проводивший прямые эфиры на платформе TikTok под псевдонимом Serdar inanki.
В его отношении составили протокол по статье 510.2 (мелкое хулиганство в виде публичной демонстрации в интернет-информационном ресурсе или в информационно-телекоммуникационной сети действий, оскорбляющих общественную нравственность и выражающих явное неуважение к обществу, а именно - произнесения непристойных выражений либо совершения жестов, создающих впечатление подобного содержания, а также демонстрации частей человеческого тела в форме, противоречащей нормам морали и национально-нравственным ценностям) Кодекса об административных проступках.
Дело было рассмотрено в Гарадагском районном суде. Решением суда он был арестован в административном порядке на 20 суток.скачать dle 11.3