26.01.2026 13:24 645
Yanvarın 24-də paytaxtın Sabunçu rayonu ərazisində 1959-cu il təvəllüdlü Həyat Ağayevanın öldürülməsi barədə rayon prokurorluğuna məlumat daxil olub.
Bildirilib ki, ilkin araşdırmalarla 1981-ci il təvəllüdlü Emil Ağayevin bıçaqla xəsarətlər yetirərək anası Həyat Ağayevanı qəsdən öldürməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı Sabunçu Rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə cinayət işi başlanıb, E.Ağayev iş üzrə şübhəli şəxs qismində saxlanılıb.скачать dle 11.3

В Сабунчинском районе убита 67-летняя женщина: задержан её сын
24 января в прокуратуру поступила информация об убийстве Хаят Агаевой (1959 г.р.) в Сабунчинском районе Баку.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на пресс-службу Генеральной прокуратуры, в ходе первоначального расследования возникли обоснованные подозрения в том, что Эмиль Агаев (1981 г.р.) умышленно лишил жизни свою мать, нанеся ей ножевые ранения.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 120.1 (умышленное убийство) УК Азербайджана. Агаев задержан в качестве подозреваемого по делу.скачать dle 11.3